Вградни рерни од Горење: Време е за ручек - Готвиме едноставно, брзо и лесно!


Вградни рерни од Горење: Време е за ручек - Готвиме едноставно, брзо и лесно!

Готвењето е повеќе од домашна обврска. Тоа е процес на спојување на состојки и креација на вкусови во кои уживаме додека поминуваме време со семејството или пријателите.

vgradni-rerni-od-gorenje-vreme-e-za-ruchek-gotvime-ednostavno-brzo-i-lesno-01.JPG

Мирисот и вкусот на јадењата подготвени во традиционалните печки на дрво отсекогаш биле нешто многу посебно - a овие денови, особено ексклузивно. Иновативниот заоблен ентериер на вградните рерни од Горење овозможува слободен проток на воздух што обезбедува рамномерно распределување на топлината во рерната. Настојувајќи да се постигнат резултати во печењето кои се блиску до совршенство, вградните рерни од Горење имаат уште поголем волумен со повеќе простор за подготовка дури и на најголемите јадења. 

Нивната најважна карактеристика HomeMade Plus форма на рерната, инспирирана од традиционалните печки на дрва, сега има капацитет од 71 литар. Паметниот систем за распределба на воздухот овозможува оптимална циркулација на воздухот што целосно ја опфаќа храната и ја прави нежна и сочна одвнатре и неверојатно крцкава однадвор. Специјалната динамика на циркулација на воздухот овозможува одлични услови за домашно готвење на едно ниво или на неколку нивоа истовремено.

Внатрешноста на вградните рерни е обложена со висококвалитетен SilverMatte емајл што спречува маснотиите да се залепат или да изгорат на ѕидовите на рерната или на садовите за печење. За поголема леснотија на чистење, вградните рерни од Горење доаѓаат со неколку опции за чистење за различни потреби за одржување, било да е тоа AquaClean за брзо секојдневно чистење, CataClean за автоматско собирање на маснотии при секоја употреба или PyroClean за повремено целосно чистење.

Сите рерни се дизајнирани да ја следат филозофијата на Горење за поедноставен живот - од едноставни контроли, брзо загревање, телескопски водилки и нежно осветлување до меко и тивко затворање на вратата на рерната. Безбедноста е исто така многу важна за Горење. Рерната ќе ги чува вашите деца безбедни со карактеристиките како што се студената врата и ChildLock функцијата за заклучување на контролната единица. Дизајнот на рерните е лесен за употреба и вклучува широк спектар на кориснички интерфејс за секој стил на готвење.

HomeMade Plus форма на рерната, оптимална циркулација на воздухот... што друго ви треба за совршена пица подготвена во домашни услови, исто како во традиционалните печки на дрва? Изберете го сетот вградни апарати што вам ви одговара и Горење ќе ви подари пица сет со камен за печење и преклоплива лопатка. Сега можете да бидете вистински пица мајстор!

Во октомври, Горење подготви вградни пакети со рерни и плочи за готвење со различни дизајни и функции кои ќе го олеснат целиот процес на креација. За оние кои ќе се одлучат за одредени вградни пакети со рерна и плоча од Горење, добиваат ПОДАРОК пица сет. Пица сетот е дел од тајната на совршена пица во домашни услови. 

За повеќе информации можете да кликнете тука или пак да ги посетите продажните салони на Горење.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg