Gorenje Black November: Одлична можност за инвестирање во модерни апарати за домаќинство

Црниот петок е ден кој веруваме не сакате да го пропуштите, особено ако планирате да реновирате или само сакате да ја освежите вашата кујна со помодерни апарати.

gorenje-black-november-odlichna-mozhnost-za-investiranje-vo-moderni-aparati-za-domakjinstvo-01.jpg

Ако веќе некое време размислувате за нова вградна рерна со најсовремени функции или сакате да купите нова машина за перење во вашата рутина, попустите за Black November се совршена можност да го направите тоа. Затоа, не пропуштајте ја специјалната понуда на Gorenje со неверојатни попусти и збогатете го вашиот дом со апарати за домаќинство со врвен квалитет.

Здрава и вкусна храна од вашата домашна рерна

Доколку сакате крцкава и пржена храна, но во исто време сакате да се храните здраво, вградните рерни од Gorenje со AirFry технологија се совршено решение за вас. Благодарение на AirFry технологијата, можете да печете мали парчиња месо, риба, зеленчук и претходно подготвени замрзнати производи користејќи само топол воздух. Дополнително, вградните рерни кои може да се најдат во оваа специјална понуда ви овозможуваат да ставите замрзната храна директно од замрзнувачот во рерната и да заштедите време со прескокнување на делот за одмрзнување. Функцијата FrozenBake работи одлично за замрзната храна и за подготовка на оброци однапред. Исто така, постои програма за правење пица која ја доведува температурата на печењето до 300°C за да бидете сигурни дека ќе направите вкусна пица, леб или фокача.

Наша препорака е да одберете комплет вградна рерна и плоча од Gorenje, а организирањето вечери за пријателите и семејството ќе ви бидат вистинско задоволство!

Ако животот ни е веќе комплициран, перењето на алиштата не мора да биде

На промотивна цена како дел од Black November промоцијата, можете да најдете и машини за перење кои имаат функција за брзо перење, дизајнирани да го скратат времето на секоја програма, вклучително и предперење. Покрај тоа, овие машини имаат SteamTech технологија која додава третман со пареа на крајот од избраната програма и значително ги намалува брчките, мирисите и бактериите. Тие исто така имаат функција ExtraHygiene, која користи пареа за отстранување до 99,9% од бактериите и грините. Вашата облека ќе биде совршено чиста, а во исто време, машината ќе остане без наслаги од микроби и непријатни мириси подолго време.

Искористете ја оваа единствена можност и попусти за Black November и подновете го вашиот дом со апаратите на Gorenje, кои се направени да ви го олеснат животот.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg