Новиот Eucerin Hyaluron-Filler: Ноќната нега која ви е потребна за хидрирана кожа

Разбудете се со ново чувство на свежина на кожата, благодарение на Eucerin Hyaluron Filler +3x Effect Moisture Booster Night. Овој ултралесен и освежувачки гел за ноќна нега ја обезбедува потребната хидратација на кожата, ги измазнува линиите и брчките на лицето и активно ја регенерира кожата во текот на ноќта.

noviot-eucerin-hyaluron-filler-nokjnata-nega-koja-vi-e-potrebna-za-hidrirana-kozha-01.jpg

Иновативната формула комбинира два високо концентрирани типа на хијалуронска киселина со глицерин. Токму поради комбинацијата со глицерин, овој производ нуди одлична хидратација на кожата и значително ја зголемува влажноста.

Провитаминот Б5 активно ја регенерира и ја зајакнува кожата во текот на ноќта, додека витаминот Е ја ослободува кожата од оксидативен стрес. Овие супстанци се произведуваат и природно од кожата за да ја одржуваат навлажнета, но како дел од формулата на Eucerin, тие работат како магнети за влага што ја надополнуваат кожата со моментална и интензивна влажност дури и до 72 часа. На кожата веќе по 18-тата години се појавуваат првите линии и брчки, кај некого порано, кај друг покасно. Еуцерин е медицинска козметика која решава одредена состојба независно од годините, и секоја индивидуа зависно од состојбата одлучува од кога треба да почне со користење на одреден производ.

noviot-eucerin-hyaluron-filler-nokjnata-nega-koja-vi-e-potrebna-za-hidrirana-kozha-02.jpg

Eucerin Hyaluron-Filler Moisture Booster ноќната нега е клинички и дерматолошки тестирана и докажано дава одлични резултати. Ноќната крема е погодна за сите типови кожа, вклучувајќи ја и чувствителната кожа. Нанесувајте ја навечер, на измиено лице, со нежно масирање на површината на кожата. Идеално е ако се комбинира со дневната хидратантна крема.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg