Убедливо најбизарните теории на заговор за славните
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Убедливо најбизарните теории на заговор за славните

Иако на славните не им се потребни теории на заговор за да привлечат внимание, сепак тие постојат и се провлекуваат со години.

ubedlivo-najbizarnite-teorii-na-zagovor-za-slavnite-1.jpg

Сигурно досега не сте ни помислиле дека некој може да тврди како Џастин Бибер е рептил и дека Елвис Присли е жив...

Но, ете, и тоа го има.

Еве уште неколку бизарни теории на заговор за славните:

Мајли Сајрус е мртва

За да го објаснат наглото провоцирање на Мајли Сајрус која со години глумеше примерно девојче во Хана Монтана, во 2007-ма година дел од теоретичарите се согласија дека Мајли е мртва, а од Дизни ја сокриле нејзината смрт и дека оттогаш ја глуми двојничка.

ubedlivo-najbizarnite-teorii-na-zagovor-za-slavnite-2.jpg

Бесмртниците во Холивуд

Секој ден излегуваат сè повеќе фотки од двојници на славните од минатото, па заради тоа многумина не веруваат дека е возможно толку да си личат. Поточно, тоа се теоретичарите на завери кои веруваат дека дел од славните се бесмртни. Па така, ако решите да кажете дека Кијану Ривс и Николас Кејџ со години изгледаат исто благодарение на генетиката, тие ќе ви кажат дека се работи за бесмртност.

ubedlivo-najbizarnite-teorii-na-zagovor-za-slavnite-3.jpg

Витни Хјустон е убиена од Илуминатите

Една од најлудите теории на заговор е таа дека Витни Хјустон била убиена од страна на Илуминатите. Наводно, жртвувана е заради Блу Ајви, детето на Џеј Зи и Бијонсе. Теоретичарите тврдат дека самото име Blue Ivy е анаграм од Elub Yvi, што на некојси јазик значи слуга на ѓаволот.

ubedlivo-najbizarnite-teorii-na-zagovor-za-slavnite-4.jpg

Кети Пери лажирала смрт во детството

Во средината на 1990-тите во Америка се проширила потресна приказна за девојче мол, JonBenet Ramsey, чија смрт и денес не е разјаснета. За работата да биде уште поморничава, поединци почнаа да ја воочуваат сличноста меѓу Кети Пери и малечкото девојче, тврдејќи дека родителите сфатиле дека не може да се носи со славата, па лажирале смрт за да живее нормално детство.

ubedlivo-najbizarnite-teorii-na-zagovor-za-slavnite-5.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Славните личности и нивните деца - копии на нив (фото) Ако сте родител, прекрасно е чувството да видите колку децата личат на вас. ...
Кога славните дами ќе му дадат слободен ден на фризерот (фото) Сјајната и густа коса со која можат да се пофалат славните дами е сон на секоја ...
15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки Деми Мур, Камерон Дијаз, Шарлиз Терон и многу други славни личности ги знаеме ка...

Најчитани неделава