15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки

Деми Мур, Камерон Дијаз, Шарлиз Терон и многу други славни личности ги знаеме како актерки.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-01.jpg

Но, дали сте знаеле дека некои од нив започнале да ја градат својата слава како модели, а не како актерки?

15 добро познати ѕвезди кои прво биле модели, пред да бидат актерки:

1. Камерон Дијаз

Дијаз прво се појавува во реклами на Calvin Klein, Levi's, Coca-Cola...

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-1.jpg

2. Шарлиз Терон

Шарлиз на 16 била модел, а потоа била забележана од холивудски агент.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-2.jpg

3. Мила Јововиќ

Јововиќ започнала со кариерата како модел на 12 години, а потоа почнува да глуми во филмови.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-3.jpg

4. Хали Бери

Хали Бери била првата афро-американка која ги претставувала САД на Мис на светот во 1986-та година.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-4.jpg

5. Деми Мур

На 16 години, Деми се откажала од учењето и станала модел.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-5.jpg

6. Ума Турман

Ума на 15 години почнала да се појавува во познати модни списанија како Glamour и Vogue.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-6.jpg

7. Ким Бесинџер

На 17 години, Бесинџер станала Мис Џорџа.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-7.jpg

Уште 8 актерки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Познати дами кои станале мајки на млади години Иако многу дами од светот на шоу-бизнисот ја ставаат кариерата на прво место, а ...
Познати личности за кои не сте знаеле дека се роднини Сите знаеме дека згодните Лиам и Крис Хемсворт се браќа или дека Кели Роуланд ѝ ...
Познати личности кои имаат кралско потекло Кога Бијонсе ја нарекуваат кралица, тоа не е кажано само така, таа навистина има...