Познати дами кои станале мајки на млади години


Познати дами кои станале мајки на млади години

Иако многу дами од светот на шоу-бизнисот ја ставаат кариерата на прво место, а мајчинството го оставаат за подоцна, има и такви кои одлучиле да станат мајки уште во младоста.

poznati-dami-koi-stanale-majki-na-mladi-godini-01.jpg

Сигурно не им било лесно, но се снашле најдобро што можеле и денес се горди мајки на своите деца.

Погледнете кои славни дами се одлучиле за дете на млади години:

Рис Витерспун

Рис Витерспун ја роди ќерката Ава кога имаше 24 години и беше во брак со актерот Рајан Филип.

poznati-dami-koi-stanale-majki-na-mladi-godini-02.jpg

Адел

Славната пејачка долго време ја криеше својата бременост. На 24 години го роди својот син Ангело од врската со нејзиниот партнер Сајмон Конецки.  

poznati-dami-koi-stanale-majki-na-mladi-godini-03.jpg

Наталија Водјанова

Супермоделот стана мајка на првото детенце кога имаше само 19 години, со тогашниот сопруг Џастин Портман. Ќерката Нева ја роди на 23, а вториот син Виктор на 25 години. Во вториот брак роди уште два сина.

poznati-dami-koi-stanale-majki-na-mladi-godini-04.jpg

Софија Вергара

Познатата актерка го роди својот син Маноло кога имаше 19 години. Една година подоцна, се разведе од сопругот и Маноло го израсна како самохрана мајка.

poznati-dami-koi-stanale-majki-na-mladi-godini-07.jpg

Соланж Ноулс

Сестрата на Бијонсе остана бремена со синчето Даниел кога имаше само 18 години. Таа многупати има изјавено дека е тешко да се има дете на таа возраст, но дека децата се најголем благослов на светот.

poznati-dami-koi-stanale-majki-na-mladi-godini-08.jpg

Бритни Спирс

Поп ѕвездата го роди првото синче на 23-годишна возраст, од врската со танчерот Кевин Федерлајн.

poznati-dami-koi-stanale-majki-na-mladi-godini-06.jpg

Викторија Бекам

Сопругата на Дејвид Бекам за првпат стана мајка кога имаше 24 години. Го роди првиот син Бруклин.

poznati-dami-koi-stanale-majki-na-mladi-godini-10.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати мажи кои се посекси со брада Некои мажи со брада изгледаат како митски богови, а други како самоуверени мачо ...
Познати дами кои имаат мали гради и се горди на нив И додека девојки од цел свет, за жал, се оперираат за да имаат бујно деколте как...
5 познати дами кои се изборија со ракот Кајли Миног: „Кога докторите ми ја кажаа дијагнозата останав без зборови, но сфа...

Најчитани неделава