Пабло од „Млади Бунтовници“ сè уште е неодолив синоок убавец (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Пабло од „Млади Бунтовници“ сè уште е неодолив синоок убавец (фото)

Заводникот од „Млади бунтовници“ интензивно работи на поле глума и музика веќе 20 години.

pablo-od-mladi-buntovnici-se-ushte-e-neodoliv-sinook-ubavec-foto-01.jpg

Го запознавме како прекрасното синооко момче Пабло Бустаманте во серијата „Млади бунтовници“.

Ликот на Бенхамин Рохас потекнуваше од богато семејство и постојано беше во динамична љубовна врска со темпераментната Марица.

pablo-od-mladi-buntovnici-se-ushte-e-neodoliv-sinook-ubavec-foto-03.jpg

Денес аргентинскиот актер и музичар има 32 години и изгледа подеднакво неодоливо.

Тој се има појавено во низа серии и филмови. Глуми од 12 години, а беше дел и од групата „Erreway“ со колегите од серијата „Млади бунтовници“, со која издадоа три албуми и постигнаа неверојатна слава. Рохас сè уште интензивно работи на својата актерска и музичка кариера.

Бенхамин има двајца браќа и една сестра и роден е во Аргентина.

Во 2008 година ја раскина свршувачката со моделот и актерка Мариа дел Керо, а веќе 6 години е во врска со Мартина, која како и тој е дел од филмската и телевизиска продукција.

Compañera de Rutas ❤️

A post shared by Benja Rojas (@rojas_benja) on

Дел од најновите фотки на Рохас:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки Деми Мур, Камерон Дијаз, Шарлиз Терон и многу други славни личности ги знаеме ка...
Познати дами кои станале мајки на млади години Иако многу дами од светот на шоу-бизнисот ја ставаат кариерата на прво место, а ...
Што правеле најуспешните жени кога имале само 20 години? Никој од нас не може уште на почетокот на својот живот да знае која е неговата ц...

Најчитани неделава