Емотивно интервју на Кендал Џенер: „Се будам среде ноќ со панични напади“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Емотивно интервју на Кендал Џенер: „Се будам среде ноќ со панични напади“

Во трката да стигне на сите кастинзи, ревии и јавни појавувања, Кендал понекогаш нема време за себеси.

emotivno-intervju-na-kendal-dzener-se-budam-srede-nokj-so-panichni-napadi-01.jpg

На насловната страница во февруарскиот број на магазинот „Harper's Bazaar“ ќе се појави Кендал Џенер. Најбараниот модел на светот во интервју со Кара Делавињ комплетно се разголе и откри дека е престрашена од помислата да има деца во свет како денешниот.

22-годишната убавица вели дека на моменти се чувствува како комплетно дете, а на моменти како 60-годишна старица, која сака само да гледа стари филмови дома и да пие чај. За целиот тој медиумски притисок врз неа вели дека понекогаш сака да избега на некоја фарма и да се исклучи од светот.

Кендал откри дека единствено што жали во животот е што не се запишала на колеџ, но и за тоа не е сигурна дали навистина ѝ е мака.

emotivno-intervju-na-kendal-dzener-se-budam-srede-nokj-so-panichni-napadi-04.jpg

На прашањето за потомство таа вели...

„Ќе ми биде интересно да видам каков ќе биде мојот свет кога ќе имам деца. Но, дефинитивно не планирам да имам наскоро. Одгледувањето деца во денешниот свет е навистина страшно искуство.“

emotivno-intervju-na-kendal-dzener-se-budam-srede-nokj-so-panichni-napadi-05.jpg

За трката со времето и негативноста...

„На моменти сум анксиозна и често се будам среде ноќ со панични напади каде да започнам. На светот му е потребно повеќе љубов, ако се вклучите онлајн ќе видите дека сите си кажуваат најлоши работи еден на друг и тешко е да се остане позитивен. Тешко е да не те изеде негативноста. Твитер е навистина тажно место деновиве, јас го сакам Инстаграм и следам профили со слатки бебиња и кучиња.“

emotivno-intervju-na-kendal-dzener-se-budam-srede-nokj-so-panichni-napadi-04.jpg

За пријателите...

„Обожавам инспиративни луѓе што ги туркаат границите на возможното, па такви пријатели и сакам да имам.“

emotivno-intervju-na-kendal-dzener-se-budam-srede-nokj-so-panichni-napadi-03.jpg

Кендал откри и дека обожава уредување на ентериер и постојано прави промени во својот дом.

emotivno-intervju-na-kendal-dzener-se-budam-srede-nokj-so-panichni-napadi-02.jpg

За 22 години од сега вели дека би сакала да има семејство, да пронајде љубов и околу неа да има светлина и среќа.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сите моменти кога Викторија Бекам покажа дека сепак има смисла за хумо... Иако е позната по нејзиниот сериозен изглед на лицето кој го „носи“ отсекогаш, В...
Сите моменти кога Ријана ги скрши модните правила и беше тотално своја Ријана полека станува една од најголемите светски ѕвезди што некогаш постоеле. Н...
Славни жени признаваат како се чувствуваат што немаат деца Жените често, насекаде, а посебно во Холивуд, се дефинираат според тоа дали се м...

Најчитани неделава