Каква тијара ќе носи Меган Маркл на венчавката со принцот Хари?


Каква тијара ќе носи Меган Маркл на венчавката со принцот Хари?

Иако официјално нема потврдено никакви детали за тоа како Меган Маркл ќе изгледа на венчавката и што точно ќе носи, се очекува на себе да има светкава тијара.

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-1.gif

Како кралска невеста, Меган ќе има шанса да одбере една од четирите тијари кои имаат најголемо значење во кралското семејство.

Опциите се следниве 4:

Тијарата со рози која била направена во 19-ти век ѝ била подарена на мајката на кралицата Елизабета како свадбен подарок.

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-2.jpg

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-3.jpg

Омилената тијара на принцезата Дијана, направена од над 100-карати овални дијаманти и бисери.

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-4.png

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-5.jpg

Тијарата со лотус цветови која исто така ѝ припаѓала на мајката на кралицата Елизабета, а била направена со скапоцените камчиња од ланче подарено од нејзиниот сопруг.

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-6.jpg

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-7.jpg

Ако Меган сака да биде традиционална невеста, ќе ја одбере тијарата која и кралицата Елизабета и принцезата Ана ја носеле на нивните венчавки.

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-8.jpg

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-9.jpg

Но, со оглед на оригиналноста која ја негува и сите правила кои досега ги има прекршено, не ја исклучуваме можноста Меган сама да ја дизајнира свадбената тијара.

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-10.jpg

А, зошто досега Меган не сме ја виделе со светкава тијара - прочитајте тука.

kakva-tijara-ke-nosi-megan-markl-na-vencavkata-so-princot-hari-11.gif

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Кралицата Елизабета носи пари со себе само еден ден во неделата? Не е тајна дека најпознатата кралица во светот, Кралицата Елизабета, има многу п...
Елеганција за 50 евра: Кралицата Летиција во цветен фустан од Зара Кралицата Летиција од Шпанија е една од најдобро облечените дами во светски рамк...
Кралицата на облините Ешли Греам се прошета по долна облека во Њујорк Популарноста на „кралицата на облините“, моделот Ешли Греам, од ден на ден расте...