Кога славните дами ќе излезат од дома без грам шминка (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Кога славните дами ќе излезат од дома без грам шминка (фото)

Исто како и сите останати жени, така и славните жени сакаат да го одморат лицето од шминка.

koga-slavnite-dami-kje-izlezat-od-doma-bez-gram-shminka-foto-01.jpg

Но секако, кога ќе излезат од дома ненашминкани, тие веднаш стануваат мета на папараците.

Невообичаено е да ги видиме овие дами природни, со оглед на тоа што сме навикнати да ги гледаме во совршено издание на црвен тепих.

Така нè изненади и Кристина Агилера со нејзината последна фотосесија за магазинот Paper, каде се појавува без грам шминка, со нејзината природна убавина. 

koga-dzvezdite-kje-izlezat-od-doma-bez-gram-shminka-foto-02.jpg

Сепак, очигледно повеќето од нив не се плашат да го покажат својот вистински лик.

Погледнете кои ѕвезди се појавиле без шминка низ годините:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати жени кои оваа година храбро го покажаа лицето без шминка 2019-та беше голема година за природната убавина. Годинава не само што се просла...
Како јакната на Кендал Џенер стана хит меме? (фото) Големата црвена јакна на Кендал Џенер направи твитерџиите да ја споредат дури со...
Доказ дека Блу Ајви е копија на мама Бијонсе (фото) Иако можеби навидум не изгледа така, дечињата знаат да бидат вистинска копија на...

Спонзорирани линкови: