Зошто Кејт Мидлтон се одлучи за ист аутфит по 4-ти пат за кралската свадба?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Лекар 25-06-2019


Зошто Кејт Мидлтон се одлучи за ист аутфит по 4-ти пат за кралската свадба?

Кејт Мидлтон е позната по тоа што без проблем облекува исти парчиња по неколкупати и поради тоа многумина ја ценат.

kejt-midlton-noseshe-ista-obleka-po-chetvrti-pat-za-da-ne-ja-zaseni-megan-markl-na-kralskata-svadba-01.jpg

Но, веројатно никој не очекуваше дека на кралската свадба на Хари и Меган ќе се појави во облека која ја носела и претходно.

kejt-midlton-noseshe-ista-obleka-po-chetvrti-pat-za-da-ne-ja-zaseni-megan-markl-na-kralskata-svadba-02.jpg

Војвотката од Кембриџ беше облечена во прекрасно долго, бело палто на Alexander McQueen, кое го носела на три големи настани пред свадбата.

Првпат беше забележана во него на крштевката на принцезата Шарлот во 2015-та, па во 2016-та на церемонија на воена организација, а третиот пат е лани за време на официјална посета на Белгија.

kejt-midlton-noseshe-ista-obleka-po-chetvrti-pat-za-da-ne-ja-zaseni-megan-markl-na-kralskata-svadba-03.jpg

Сепак, изгледа дека имало причина за нејзиниот моден избор, со оглед на тоа што Кејт има навика да носи стари нејзини аутфити на свадби, со цел да не ја засени невестата.

Војвотката секогаш изгледа совршено и многумина ја сметаат за модна икона и ја посакуваат нејзината облека, па токму затоа не сака да привлекува многу внимание со нејзиниот изглед и бира аутфит кои фановите веќе го имаат видено претходно.

Иако Кејт е многу внимателна во тој поглед, сепак никој не може да негира дека таа привлече внимание и изгледаше прекрасно кога се појави пред црквата заедно со дечињата.

kejt-midlton-noseshe-ista-obleka-po-chetvrti-pat-za-da-ne-ja-zaseni-megan-markl-na-kralskata-svadba-04.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пр... Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Дали на Меган Маркл ѝ заврши фазата на „меден месец“? Нејзината дрскост во односот кон Кејт Мидлтон, како и во односот кон луѓето од п...
Меган Маркл, по рамните сандали, за првпат облече патики на кралска до... По низата појавувања во елегантни изданија со високи потпетици, Меган деновиве с...