Први фотки од Меган Маркл како пристигнува пред олтарот, каде ја чека принцот Хари (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Први фотки од Меган Маркл како пристигнува пред олтарот, каде ја чека принцот Хари (фото)

Откако сите гости пристигнаа и милиони луѓе во живо ја следат кралската венчавка, Меган Маркл конечно се појави во совршено белата венчаница.

prvi-fotki-od-megan-markl-kako-pristignuva-pred-oltarot-kade-ja-ceka-princot-hari-001.jpg

До влезот на Сент Џорџ капелата, Меган пристигна со кралски автомобил заедно со својата мајка. Тогаш за првпат камерите ја снимија со невестинскиот вел.

prvi fotki od megan markl kako pristignuva pred oltarot kade ja ceka princot hari 02

prvi-fotki-od-megan-markl-kako-pristignuva-pred-oltarot-kade-ja-ceka-princot-hari-03.jpg

Принцот Хари и принцот Вилијам пристигнаа заедно, a 20-тина минути подоцна се појавија и нејзината мајка, кралицата Елизабета со принцот Филип.

На крајот, од автомобилот излезе и Меган, додека две мали момчиња ѝ го придржуваа предолгиот вел.

" data-width="630" data-show-text="false">
Meghan Markle's Wedding Dress Here & It's Stunning

Meghan Markle looks SO beautiful—and the veil will take your breath away ❤️😭❤️

Posted by Harper's Bazaar on Saturday, May 19, 2018

Гостите ја дочекаа со голема возбуда, додека кралската невеста чекореше во совршено белата долга креација од Givenchy и велот кој се држеше на тијара.

На половина од патот кон олтарот ја пречека принцот Чарлс, а малите дечиња и деверици продолжија да одат зад нив.

Би можело да ве интересира:

Кралската свадба на Хари и Меган од аспект на гостите кои присуствуваа (фото) Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл остави силен впечаток кај многумина и се ...
Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...
Како Меган Маркл и принцот Хари му се најдоа на мета на Доналд Трамп? Американскиот претседател се огласи на Твитер дека нема да им плаќа обезбедување...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава