Сите кралски правила кои Меган Маркл мора да ги следи откако стана војвотка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Сите кралски правила кои Меган Маркл мора да ги следи откако стана војвотка

Меган Маркл конечно официјално стана дел од британското кралско семејство, по спектакуларна свадба која се одржа на 19-ти мај.

site-kralski-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-sledi-otkako-stana-vojvotka-01.jpg

Таа уште додека беше во врска со принцот Хари, беше соочена со правила кои мора да ги почитува и работи кои мора да ги смени во нејзиниот живот.

Сега, како војвотка од Сасекс, таа мора да следи уште повеќе правила и се соочува со уште повеќе и забрани.

Во продолжение, погледнете ја листата на правила кои Меган мора да ги следи:

1. Забранети ѝ се селфиња – сама и со фановите, а тоа го откри кога еден од фановите побарал да се сликаат, а таа кажала дека не ѝ се дозволени селфиња.

site-kralski-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-sledi-otkako-stana-vojvotka-02.jpg

2. Како и на сите останати членови, така и неа ѝ е забрането да дава автограми, иако можеби е научена на тоа од актерската кариера.

site-kralski-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-sledi-otkako-stana-vojvotka-03.jpg

3. Не ѝ е дозволено да има сопствен профил на социјалните мрежи и токму затоа ги избриша оние кои ги имаше, а сега официјалните профили на Кензингтонската палата известуваат за неа.

4. Забрането ѝ е да носи темни бои на лак за нокти, па затоа војвотката се држи до светлите, природни нијанси.

site-kralski-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-sledi-otkako-stana-vojvotka-04.jpg

5. Не смее да патува без вишок црна облека, во случај на неочекувана несреќа, да мора да се оддаде последна почит некому.

6. Мора да се научи на почитување на останатите членови и да се навикне да се поклонува пред членовите кои се „над неа“.

7. Не е дозволено да носи мини здолништа, односно пократки од 2.5 cm над колената.

8. Како и на останатите дами во кралското семејство, така и на Меган сега ѝ е забрането да ги прекрстува нозете целосно.

site-kralski-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-sledi-otkako-stana-vojvotka-05.jpg

9. Треба секогаш да биде подготвена да појадува во 8:30 часот доколку е во присуство на кралицата, а вечерата треба да биде завршена до 22 часот.

10. На собири на кралското семејство, Меган секогаш треба да седне до принцот Хари, а не каде што ќе сака.

11. Кога влегува во просторија, ќе мора да се води според кодексот за влегување со останатите членови по ред: кралицата Елизабета, па принцот Филип, принцот Чарлс, Камила, принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, принцот Хари, па на крај ќе влезе Меган.

12. Нема да смее да почне со јадење додека кралицата не почне со нејзиното, а откако нејзиното височество ќе заврши со јадење, должна е и војвотката како и сите останати да престанат да јадат.

13. Доколку се наоѓа во домот на кралицата, ќе мора да остане будна додека кралицата не заспие, бидејќи се сметало за некултурно да заспие пред неа.

14. Не смее да јаде морска храна како и сите останати членови на семејството, со цел да се избегне труење.

site-kralski-pravila-koi-megan-markl-mora-da-gi-sledi-otkako-stana-vojvotka-06.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како Меган Маркл и принцот Хари му се најдоа на мета на Доналд Трамп? Американскиот претседател се огласи на Твитер дека нема да им плаќа обезбедување...
Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пролет 2019-та Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...

Спонзорирани линкови: