Како изгледаа славните дами пред да станат модни икони?


Како изгледаа славните дами пред да станат модни икони?

Изгледот на славните дами секојдневно претставува инспирација за многу останати кои се држат до нивните „модните правила“.

kako-izgledaa-slavnite-dami-pred-da-stanat-modni-ikoni-01.jpg

Некои од нив навистина важат за стилски икони, според критичарите, модните магазини и фановите.

Секогаш изгледаат беспрекорно независно дали ќе се појават на црвен тепих, на настап, на лежерна прошетка или на некој приватен настан.

Но, многу малку луѓе се сеќаваат како всушност истите тие изгледаа пред неколку години, пред да важат за модни икони.

Сите некогаш направиле по некоја грешка - некои помали и нормални со оглед на модата во тоа време, други пак, правеле фатални модни утрки.

Но, денес тимовите кои работат за нив не смеат да си го дозволат тоа, па постои голема разлика:

Викторија Бекам

kako-izgledaa-slavnite-dami-pred-da-stanat-modni-ikoni-02.jpg

Меланија Трамп

kako-izgledaa-slavnite-dami-pred-da-stanat-modni-ikoni-03.jpg

Џенифер Лопез

kako-izgledaa-slavnite-dami-pred-da-stanat-modni-ikoni-04.jpg

Блејк Лајвли

kako-izgledaa-slavnite-dami-pred-da-stanat-modni-ikoni-05.jpg

Кејт Мидлтон

kako-izgledaa-slavnite-dami-pred-da-stanat-modni-ikoni-06.jpg

Бијонсе

kako-izgledaa-slavnite-dami-pred-da-stanat-modni-ikoni-07.jpg

Натали Портман

kako-izgledaa-slavnite-dami-pred-da-stanat-modni-ikoni-08.jpg

Кејт Бланшет

kako-izgledaa-slavnite-dami-pred-da-stanat-modni-ikoni-09.jpg

Никол Кидман

kako-izgledaa-slavnite-dami-pred-da-stanat-modni-ikoni-11.jpg

Уште 9 дами на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Плакнеме очи“: 10 најуспешни машки модели на сите времиња Името Лаки Блу Смит можеби ќе ви звучи смешно, но тој е еден од најуспешните маш...
Како изгледале познатите дами пред пластичните операции? (фото) Кајли Џенер е речиси непрепознатлива, а пак Меган Фокс изгледала прекрасно и пре...
Каде се денес супермоделите од 90-тите години? Пред повеќе од една деценија светот на модата бил одбележан со врвните модели ка...