Шведската принцеза „се тркалаше“ од досада пред крштевката на својата сестричка (видео)


Шведската принцеза „се тркалаше“ од досада пред крштевката на својата сестричка (видео)

Шведското кралско семејство изгледаше совршено на крштевката организирана за најмладиот член, меѓутоа церемонијата не беше подеднакво интересна за сите.

shvedskata-princeza-se-trkalashe-od-dosada-pred-krstevkata-na-svojata-sestricka-001.jpg

Најстарата ќеркичка Леонор не е поразлична од било кое друго 4-годишно дете, а тоа јасно го видоа сите присутни, откако почна да се тркала од досада на подот пред олтарот.

Камерите го уловија русокосото девојче како лежи на подот, додека архиепископот ја водеше церемонијата.

Нејзината мајка, сосема очекувано, не беше воодушевена.

shvedskata-princeza-se-trkalashe-od-dosada-pred-krstevkata-na-svojata-sestricka-8.png

Уште еден кралски член кој сака да ги крши правилата од мали нозе:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Болниот начин на кој принцезата Дијана дознала за аферата на Чарлс и К... Принцезата Дијана ја имаше љубовта од луѓето низ целиот свет, но не и срцето на ...
Блејк била светкава барбика, Алба - цветна принцеза: Како изгледале ѕв... Денес ги гледаме во совршено модно издание на црвениот тепих, големите настани, ...
Меган Маркл и Кејт Мидлтон блеснаа на свадбата на принцезата Еугенија ... Двете војвотки блеснаа за големиот ден на принцезата Еугенија. Меган Маркл ...

Најчитани неделава