Шведската принцеза „се тркалаше“ од досада пред крштевката на својата сестричка (видео)


Шведската принцеза „се тркалаше“ од досада пред крштевката на својата сестричка (видео)

Шведското кралско семејство изгледаше совршено на крштевката организирана за најмладиот член, меѓутоа церемонијата не беше подеднакво интересна за сите.

shvedskata-princeza-se-trkalashe-od-dosada-pred-krstevkata-na-svojata-sestricka-001.jpg

Најстарата ќеркичка Леонор не е поразлична од било кое друго 4-годишно дете, а тоа јасно го видоа сите присутни, откако почна да се тркала од досада на подот пред олтарот.

Камерите го уловија русокосото девојче како лежи на подот, додека архиепископот ја водеше церемонијата.

Нејзината мајка, сосема очекувано, не беше воодушевена.

shvedskata-princeza-se-trkalashe-od-dosada-pred-krstevkata-na-svojata-sestricka-8.png

Уште еден кралски член кој сака да ги крши правилата од мали нозе:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Болниот начин на кој принцезата Дијана дознала за аферата на Чарлс и К... Принцезата Дијана ја имаше љубовта од луѓето низ целиот свет, но не и срцето на ...
На принцезата од Данска не ѝ падна круната што танцуваше со патики со ... Таа во Најроби танцуваше, се гушкаше и се смееше со дечињата. Природна и едноста...
Меган Маркл во светкава тоалета од 3.840 евра и детаљ од принцезата Ди... Тие беа почесни гости на настапот на најпознатата светска акробатска дружина Cir...