Љубовта не познава граници: Славни парови со голема разлика во годините


Љубовта не познава граници: Славни парови со голема разлика во годините

Кога станува збор за љубов, многу парови не обрнуваат внимание на годините и на разликата помеѓу нив и партнерот.

ljubovta-ne-poznava-granici-slavni-parovi-so-golema-razlika-vo-godinite-001.jpg

Па така и на славните личности годините не им се пречка, независно дали се со постар или помлад партнер.

И, не зборуваме за неколку години разлика, туку за повеќе од 10, како што е 12-годишната разлика помеѓу Бијонсе и Џеј Зи, 17-годишната помеѓу Џорџ и Амал Клуни, или 22-годишната помеѓу Леонардо ди Каприо и неговата нова девојка.

Погледнете кои славни парови се со голема возрасна разлика:

Адам Левин и Бехати Принслу – 10 години

ljubovta-ne-poznava-granici-slavni-parovi-so-golema-razlika-vo-godinite-02.jpg

Ник Џонас и Пријанка Чопра – 10 години

ljubovta-ne-poznava-granici-slavni-parovi-so-golema-razlika-vo-godinite-04.jpg

Блејк Лајви и Рајан Рејнолдс – 11 години

ljubovta-ne-poznava-granici-slavni-parovi-so-golema-razlika-vo-godinite-05.jpg

Мајкл Фасбендер и Алисија Викандер – 11 години

ljubovta-ne-poznava-granici-slavni-parovi-so-golema-razlika-vo-godinite-06.jpg

Џеј Зи и Бијонсе -12 години

ljubovta-ne-poznava-granici-slavni-parovi-so-golema-razlika-vo-godinite-07.jpg

Хју Џекмен и Дебора Ли-Фурнес – 13 години

ljubovta-ne-poznava-granici-slavni-parovi-so-golema-razlika-vo-godinite08.jpg

Метју Меконахи и Камила Алвес – 13 години

ljubovta-ne-poznava-granici-slavni-parovi-so-golema-razlika-vo-godinite-09.jpg

Парови со уште поголема разлика на следната страна...Би можело да ве интересира:

Славни личности за кои не сте знаеле дека се врсници Сигурно некогаш сте забележале дека две личности кои се на иста возраст, може да...
Славни мајки кои не можат да постигнат без дадилки за децата Да се биде славна личност со голем број на обврски и да се биде посветен на семе...
Славни личности на кои годините не им можат ништо (фото) Најголемата желба на жените е засекогаш да изгледаат младолико и никогаш да не о...