И синот на норвешката принцеза си најде своја Меган Маркл - ја избра „најнесоодветната“


И синот на норвешката принцеза си најде своја Меган Маркл - ја избра „најнесоодветната“

Кога припадник на кралското семејство ќе избере некоја која комплетно е „несоодветна“ и ќе им се спротивстави на сите за неа, тогаш ви изгледа дека навистина постои вистинска љубов, зарем не?

i-sinot-na-norveshkata-princeza-si-najde-svoja-megan-markl-ja-izbra-najnesoodvetnata-01.jpg

Љубовната приказна на Мариус Борг Хоби, синот на норвешката принцеза Мете-Марит, во многу работи наликува на она на принцот Хари и Меган Маркл.

i-sinot-na-norveshkata-princeza-si-najde-svoja-megan-markl-ja-izbra-najnesoodvetnata-02.jpg

21-годишниот припадник на кралско семејство ја избра Јулијане Снекистад - „најнесоодветната“ со оглед на нејзината професија како модел и историјата на позирање топлес за магазинот Плејбој.

Но, очигледно инспирирани од ситуацијата во британското кралско семејство, припадниците на норвешкото кралско семејство јавно се огласија дека го почитуваат изборот на 21-годишниот Мариус и ја поддржуваат неговата врска со Јулијане Снекистад.

 

❤️

A post shared by Marius Borg Høiby (@marius_borg) on

Нејзините разголени фотографии кружат по норвешките медиуми, исто како што беше случајот со старите фотографии од Меган Маркл.

Инаку Мариус на 20-годишна возраст се откажа од официјалните кралски обврски затоа што отсекогаш му било тешко да живее пред будното око на јавноста.

Запознајте ја избраничката на Мариус Борг Хоби:

С. С.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пр... Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Меган Маркл со два стајлинзи во еден ден и бакнеж за гордиот татко, пр... Елегантната Меган Маркл посветено ги извршува кралските обврски и е пресреќна по...
Меган Маркл и Кејт Мидлтон блеснаа на свадбата на принцезата Еугенија ... Двете војвотки блеснаа за големиот ден на принцезата Еугенија. Меган Маркл ...