Љубов на прв поглед - славни личности кои се запознале на „слеп“ состанок (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavac 20-02-2019


Љубов на прв поглед - славни личности кои се запознале на „слеп“ состанок (фото)

Очигледно, пронаоѓањето вистинска љубов не е воопшто едноставно, дури и во светот на славните.

Slavni-licnosti-koi-se-zapoznale-na-slep-sostanok-01.jpg

Сите ја знаеме приказната за принцот Хари и Меган Маркл, односно како се запознале преку заеднички пријатели кои им договориле состанок „на слепо“.

Нивната љубовна приказна е засега и повеќе од успешна, како и онаа на Ен Хатавеј, Емили Блант, Крис Хемсворт…

Но, се чини дека за некои, како на пример Џенифер Анистон, наместените состаноци ја однесоа до олтарот, но браковите не се покажаа долготрајни.

За сестрите од семејството Кардашијан, проценете сами:

Принцот Хари и Војвотката од Сасекс

Slavni-licnosti-koi-se-zapoznale-na-slep-sostanok (9).jpg

Том Брејди и Жизел Бундшен

Slavni-licnosti-koi-se-zapoznale-na-slep-sostanok (14).jpg

Ен Хатавеј и Адам Шулман

Slavni-licnosti-koi-se-zapoznale-na-slep-sostanok (2).jpg

Бред Пит и Џенифер Анистон

Slavni-licnosti-koi-se-zapoznale-na-slep-sostanok (5).jpg

Камерон Дијаз и Бенџи Мејден

Slavni-licnosti-koi-se-zapoznale-na-slep-sostanok (3).jpg

Емили Блант и Џон Красински

Slavni-licnosti-koi-se-zapoznale-na-slep-sostanok (7).jpg

Крис Хемсворт и Елса Патаки

Slavni-licnosti-koi-se-zapoznale-na-slep-sostanok (6).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како принцот Чарлс ѝ го скрши срцето на Дијана веднаш по раѓањето на Х... Неговиот наводно шеговит коментар бил почетокот на крајот на нивниот брак... ...
Зошто Хари и Меган Маркл ќе се селат во нов дом, на страна од Вилијам ... Тие не сакаат детето да си го растат во златен кафез, плус изгледа односите поме...
Познати фаци кои се неочекувано блиски: Кокс живеела со Ширан, Анистон... Постојат ѕвезди за кои и врапчињата на гранка знаат дека меѓусебно се поврзани. ...