Кралски правила кои Меган Маркл ќе мора да ги следи кога ќе остане бремена

Бидејќи поголем дел од луѓето сакаат да го следат „редот“ на работите, сите некако се во исчекување Меган да објави дека е бремена, неколку месеци по кралската свадба.

kralski-pravila-koi-megan-markl-ke-mora-da-gi-sledi-koga-ke-ostane-bremena-01.jpg

Кога тоа ќе се случи, мора да биде подготвена на неколку кралски правила:

Ќе мора јавно да ја објави бременоста многу брзо по потврдата од докторот.

Иако некои мајки сакаат да почекаат барем месец-два пред да ја објават среќната вест, за да бидат сигурни дека сè е во ред, Меган ќе мора да го направи тоа многу брзо по лекарската потврда дека е бремена.

kralski-pravila-koi-megan-markl-ke-mora-da-gi-sledi-koga-ke-ostane-bremena-02.jpg

Нема да смее да експериментира со гардеробата.

kralski-pravila-koi-megan-markl-ke-mora-da-gi-sledi-koga-ke-ostane-bremena-04.jpg

Целиот свет ќе треба да знае доколку има утрински мачнини и други пропратни симптоми.

Како што тоа го направи Кејт во третата бременост, во која патеше од постојано гадење.

kralski-pravila-koi-megan-markl-ke-mora-da-gi-sledi-koga-ke-ostane-bremena-05.jpg

Ќе мора да носи штикли и да ја жртвува удобноста за време на кралските настани.

kralski-pravila-koi-megan-markl-ke-mora-da-gi-sledi-koga-ke-ostane-bremena-06.jpg

Ќе мора да патува, доколку така ѝ налага кралската должност.

Иако многу жени го избегнуваат патувањето во третото тромесечје од бременоста, ако работата и кралската должност ѝ налага, Меган ќе мора да „стисне заби.“

kralski-pravila-koi-megan-markl-ke-mora-da-gi-sledi-koga-ke-ostane-bremena-08.jpg

Не смее да има забава за откривање на полот на бебето.

kralski-pravila-koi-megan-markl-ke-mora-da-gi-sledi-koga-ke-ostane-bremena-07.jpg

Не смее да има ниту baby shower забава.

kralski-pravila-koi-megan-markl-ke-mora-da-gi-sledi-koga-ke-ostane-bremena-10.jpg

Што и да се случува за време на бременоста, кралицата мора прва да дознае, пред информацијата да стигне до јавноста.

kralski-pravila-koi-megan-markl-ke-mora-da-gi-sledi-koga-ke-ostane-bremena-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган Фокс со Машин Ган Кели во Грција на одмор - не можат да се наситат еден на друг (фото) Уште еден доказ дека Грција е замислата за совршен одмор за холивудските ѕвезди....
Брајан Остин Грин шета со синовите, едниот бос со женска облека - додека Меган Фокс си ја слави сврш... Откако Меган Фокс и Машин Ган Кели јавно ја објавија свршувачката, нејзиниот пор...
Машин Ган Кели ја запроси Меган Фокс со дијамантски прстен со посебно значење - прославиле со пиење ... По околу година и пол заедно, Машин Ган Кели ја запроси Меган Фокс, а наводно пр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg