Наоми Кемпбел, Хари и Вилијам откриваат детали за принцот Чарлс пред неговиот 70-ти роденден
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Наоми Кемпбел, Хари и Вилијам откриваат детали за принцот Чарлс пред неговиот 70-ти роденден

„Не му е проблем да лази по подот со внуците со часови“, вели Вилијам. „Има млад дух“, вели Наоми Кемпбел.

naomi-kembel-hari-i-vilijam-otkrivaat-detali-za-princot-charls-pred-negoviot-70-ti-rodenden-01.jpg

Принцот Чарлс на 14-ти ноември ќе го прослави својот 70-ти роденден и по тој повод беше снимен документарен филм за наследникот на британскиот трон.

naomi-kembel-hari-i-vilijam-otkrivaat-detali-za-princot-charls-pred-negoviot-70-ti-rodenden-02.jpg

Интересно е што „среќен роденден“ предвреме му посака и Наоми Кембел на нивната средба во Нигерија. 48-годишниот супермоделот му кажа на Чарлс дека најважно е што духот му е сè уште млад и дека одлично се држи. Инаку, тие двајцата соработуваат со години на поле хуманитарна работа.

„Тој ми е прекрасен пример“, додаде Наоми која носеше црн Ralph & Russo фустан со пердуви на средбата со принцот.

naomi-kembel-hari-i-vilijam-otkrivaat-detali-za-princot-charls-pred-negoviot-70-ti-rodenden-04.jpg

Во документарниот филм за Чарлс неговиот син Вилијам вели дека посакува неговиот татко да престане да биде толкав воркохолик и да почне да минува повеќе време со внучињата затоа што е брилијантен во улогата на дедо. Не му било проблем со часови да лази по подот и да испушта чудни звуци за да ги насмее своите внучиња.

„Од друга страна, толку е преокупиран со работата што некогаш му се случува да заспие врз документите“, откриваат неговите синови. Вилијам вели дека Чарлс на 70 години е најфит човекот што го познава, но мора да внимава на себе за да биде фит и на 95.

naomi-kembel-hari-i-vilijam-otkrivaat-detali-za-princot-charls-pred-negoviot-70-ti-rodenden-03.jpg

Велат дека тој како никогаш да не запира. Има неверојатна работна етика и така било уште кога Чарлс и Вилијам биле мали и едвај успевале да си посакаат „добра ноќ’ со него. Вечера навистина доцна затоа што постојано работи, открија тие.

Како медиумите го претставуваат принцот Чарлс, а каков е тој во реалноста?

Фотки од принцот Чарлс:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како принцот Чарлс ѝ го скрши срцето на Дијана веднаш по раѓањето на Х... Неговиот наводно шеговит коментар бил почетокот на крајот на нивниот брак... ...
Бил дел од реално шоу, му починал најдобриот пријател: 16 факти за при... Веќе добро знаете дека е познат како огромен хуманитарец и вљубеник во спортот, ...
Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пр... Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...