Амал Клуни во гламурозен фустан на свеченост со Џорџ Клуни и неговите родители (фото)


Амал Клуни во гламурозен фустан на свеченост со Џорџ Клуни и неговите родители (фото)

Амал Клуни прими признание за време на доделувањето на наградите за дописниците на Обединетите нации во Њујорк, а успехот гордо го прослави во придружба на својот сопруг и неговите родители.

amal-kluni-vo-glamurozen-fustan-na-svecenost-so-george-clooney-i-negovite-roditeli-foto-001.jpg

Амал Клуни изгледаше гламурозно и фантастично во долг, тегет-крем фустан, додека пристигнуваше во Cipriani ресторанот, рака под рака со таткото на Џорџ Клуни, Ник.

До нив беа и Џорџ Клуни со неговата мајка Нина.

Среќното семејство изгледаше фантастично, но Амал Клуни уште еднаш се издвои како жена со истенчен моден вкус:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Амал Клуни во кариран комплет на вечера со Џорџ во Рим (фото) Амал и Џорџ Клуни не го запоставуваат нивниот однос никогаш и редовно одат на ро...
Тој ѝ е 5-ти сопруг по ред, 15 години помлад и 17 cm понизок: Факти за... Брижит Нилсен е доказ дека во љубовта нема правила. Таа имаше романси со некои о...
Зависник од кокаин, ја тепал мајка ѝ: Зошто Ријана го тужи својот татк... На еден настан, под дејство на алкохол и дрога, паднал на црвениот тепих и ја по...