11 трикови благодарение на кои Кејт и Меган секогаш блескаат на фотките


11 трикови благодарение на кои Кејт и Меган секогаш блескаат на фотките

Од константната насмевка до начинот на држење на телото, кои се триковите зад кралските беспрекорни фотографии?

11-trikovi-blagodarenie-na-koi-kejt-i-megan-sekogash-bleskaat-na-fotkite-01.jpg

Кејт Мидлтон и Меган Маркл изгледаат ведро, шармантно и префинето на сите фотографии. Како успеваат во тоа?

Кои се нивните трикови за позирање?

Природност и природност – користат минималистичка шминка и природни тонови.

11-trikovi-blagodarenie-na-koi-kejt-i-megan-sekogash-bleskaat-na-fotkite-02.jpg

Избегнуваат контакт со очите – секогаш гледаат некаде на страна од камерата.

11-trikovi-blagodarenie-na-koi-kejt-i-megan-sekogash-bleskaat-na-fotkite-03.jpg

Благо ја навалуваат главата – под вистинскиот агол ја истакнуваат поубавата половина од лицето.

11-trikovi-blagodarenie-na-koi-kejt-i-megan-sekogash-bleskaat-na-fotkite-04.jpg

Правилно држење на телото – исправено, но не тензично.

11-trikovi-blagodarenie-na-koi-kejt-i-megan-sekogash-bleskaat-na-fotkite-05.jpg

Ги вртат рамениците кон камерата – на овој начин нивните нозе изгледаат подолги и послаби.

11-trikovi-blagodarenie-na-koi-kejt-i-megan-sekogash-bleskaat-na-fotkite-06.jpg

Ја префрлаат тежината на едната нога – вака фигурата изгледа посекси.

11-trikovi-blagodarenie-na-koi-kejt-i-megan-sekogash-bleskaat-na-fotkite-07.jpg

Уште 5 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пр... Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Како Кејт Мидлтон се труди да не го засени Вилијам, а Меган се труди д... Кејт Мидлтон со посебни тактики му дозволува на нејзиниот сопруг, идниот крал на...
Меган Маркл, по рамните сандали, за првпат облече патики на кралска до... По низата појавувања во елегантни изданија со високи потпетици, Меган деновиве с...