Каде бегаат Меган и Хари кога сакаат мир + дали нејзиниот полу брат ќе ја кани на свадба
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 18-02-2020


Каде бегаат Меган и Хари кога сакаат мир + дали нејзиниот полу брат ќе ја кани на свадба

Уникатниот рурален изолиран имот кралскиот пар го користи за романтични викенд бегства.

kade-begaat-megan-i-hari-koga-sakaat-mir-dali-nejziniot-brat-kje-ja-kani-na-svadba-01.jpg

Принцот Хари и Меган Маркл обожаваат да ја посетуваат куќата во фармерски стил од 2.8 милиони евра во рурален дел на 90 километри од Лондон.

kade-begaat-megan-i-hari-koga-sakaat-mir-dali-nejziniot-brat-kje-ja-kani-na-svadba-02.jpg

Таму тие ги пречекуваат своите гости меѓу кои и оние од А-листата како Џорџ и Амал Клуни и Серена Вилијамс. Овој имот го има посетено и мајката на Меган, Дориа.

Куќата има 4 спални соби и датира од 18-тиот век. Има и мала гостинска куќичка со 2 спални соби.

kade-begaat-megan-i-hari-koga-sakaat-mir-dali-nejziniot-brat-kje-ja-kani-na-svadba-06.jpg

Една од спалните соби е претворена во гардеробер за Меган, а собите имаат прозорци од подот до таванот, од каде се гледаат неверојатните пејзажи на селото Oxfordshire. Имотот има огромно земјиште и нуди огромна приватност.

kade-begaat-megan-i-hari-koga-sakaat-mir-dali-nejziniot-brat-kje-ja-kani-na-svadba-08.jpeg

Меган и Хари го обожаваат затоа што тука може да се изолираат и да се забавуваат со своите пријатели на мир. Тие почнале да го изнајмуваат имотот на почетокот од 2018-та година, уште пред свадбата и наводно имаат направено договор на 2 години.

kade-begaat-megan-i-hari-koga-sakaat-mir-dali-nejziniot-brat-kje-ja-kani-na-svadba-04.jpg

Инаку, полу братот на Меган, Томас Маркл Џуниор, ја запроси својата девојка Дарлин, со која беше две години во врска, и за претстојната свадба планира да ги покани Хари и Меган. Тој се надева дека свадбата ќе ги зближи како семејство.

kade-begaat-megan-i-hari-koga-sakaat-mir-dali-nejziniot-brat-kje-ja-kani-na-svadba-10.jpg

Врската на Меган и Томас Маркл Џуниор не е најсјајна, исто како што е ситуацијата со нејзиниот татко и полу сестра Саманта, па таа најверојатно нема да се појави на свадбата.

kade-begaat-megan-i-hari-koga-sakaat-mir-dali-nejziniot-brat-kje-ja-kani-na-svadba-09.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Хари и Меган Маркл ќе се селат во нов дом, на страна од Вилијам и Кејт? Тие не сакаат детето да си го растат во златен кафез, плус изгледа односите поме...
Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...
Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пролет 2019-та Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...