Фотки од првиот роденден на Чикаго Вест со тема „Алиса во земјата на чудата“


Фотки од првиот роденден на Чикаго Вест со тема „Алиса во земјата на чудата“

Пред десетина дена, Ким Кардашијан и Канје Вест организираа забава за првиот роденден на нивната ќеркичка Чикаго, а сега имаме можност да ѕирнеме како изгледала.

fotki-od-prviot-rodenden-na-chikago-vest-so-tema-alisa-vo-zemjata-na-chudata-01.jpg

38-годишната мајка, организирала детска забава за Чикаго, со тема „Алиса во земјата на чудата“ во нивната палата во Калифорнија.

За првиот роденден, Чикаго била облечена во бело фустанче и на фотките изгледа преслатко, додека Ким била облечена во сребрен спортски тесен комплет.

fotki-od-prviot-rodenden-na-chikago-vest-so-tema-alisa-vo-zemjata-na-chudata-02.jpg

Целата соба во која се одржувал роденден била декорирана со лажна трева, дрвца, цвеќиња, градина со лавиринт, детски столчиња и долги маси преполни со декорирани слатки работи, макарунс колачиња, крофни и торти, на кои родителите потрошиле цело богатство.

На забавата имало и многу детски работилници каде гостите може да си декорираат што сакаат, како и да си играат со преправените ликови.

View this post on Instagram

Chicago’s first birthday party!

A post shared by Kim Kardashian Snapchat 🍑 (@kimkardashiansnap) on

На роденденот присуствуваа сестрите на Ким со нивните ќеркички и споделуваа фотки и видеа, а забавата не ја пропушти ниту нејзината пријателка Криси Тајген, со Џон Леџенд и двете деца.

View this post on Instagram

pooped!

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

На следната страна погледнете ги сите фотки и видеа од првиот роденден на Чикаго...Би можело да ве интересира:

12 фотки од Кендал Џенер кои мама Крис сигурно сака да ги заборавиме Под дејство на алкохол, со златен заб и чудни стајлинзи, со акни на лицето – кои...
Фотки од снимањето на првите сцени за Fast & Furious 9 – Вин Дизел веќ... Вин Дизел со пуштен стомак и банана во уста ѝ се придружи на Мишел Родригез на с...
Ретро фотки со коса од Вин Дизел, Џејсон Стејтам и уште 4 ѕвезди кои д... Тие се секси и самоуверени и се слабост на многу жени ширум светот... Но, како и...