12 ѕвезди чиј изглед докажува дека годините се само бројка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


12 ѕвезди чиј изглед докажува дека годините се само бројка

Кога ќе ги видите овие ѕвезди нема да претпоставите колку години имаат. Дали имате луѓе со вака младешки изглед и во вашата околина?

12-dzvezdi-chij-izgled-dokazhuva-deka-godinite-se-samo-brojka-01.jpg

Кога гледаме некои ѕвезди ни изгледа како тие да ја откриле тајната на вечната младост.

Тие изгледаат и по 10 , 20 години помлади од нивната вистинска возраст. Генетиката, како и здравиот начин на живот за нив направиле чудо.

Ѕвезди за кои годините се само бројка:

Миранда Кер – 35 години

12-dzvezdi-chij-izgled-dokazhuva-deka-godinite-se-samo-brojka-02.jpg

Иман – 62 години

12-dzvezdi-chij-izgled-dokazhuva-deka-godinite-se-samo-brojka-03.jpg

Кристи Бринкли – 63 години

12-dzvezdi-chij-izgled-dokazhuva-deka-godinite-se-samo-brojka-04.jpg

Џејн Фонда – 81 година

12-dzvezdi-chij-izgled-dokazhuva-deka-godinite-se-samo-brojka-05.jpg

Хајди Клум – 45 години

12-dzvezdi-chij-izgled-dokazhuva-deka-godinite-se-samo-brojka-06.jpg

Синди Крафорд – 52 години

12-dzvezdi-chij-izgled-dokazhuva-deka-godinite-se-samo-brojka-07.jpg

Уште 6 ѕвезди на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 ѕвезди со мани во изгледот, од кои не се срамат воопшто Парис Хилтон има „мрзливо око“, Хоакин Феникс зајачка уста, а Дензел Вашингтон к...
Ѕвезди кои прават добри дела од срце, а не за поголема слава Светските ѕвезди ја покажуваат славата на различен начин – некој создава бариера...
Ѕвезди кои дизајнерите одбиле да ги облечат за настани Деновиве се шири веста за Бебе Реџа, која остана без облека за Греми наградите, ...