Ексцентричниот фустан на Карди Би од Греми 2019 стана хит на Твитер
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Ексцентричниот фустан на Карди Би од Греми 2019 стана хит на Твитер

Таа покрај што носеше контроверзна тоалета на црвениот тепих, сочно се бакнуваше со партнерот. Некои нејзиниот фустан го споредија дури со женски полов орган.

ekscentrichniot-fustan-na-kardi-bi-od-gremi-2019-stana-hit-na-tviter-01.jpg

Карди Би е една од најголемите ѕвезди во музиката, па 26-годишната раперка одлучи да остави впечаток во тој стил на Греми наградите во Лос Анџелес.

Таа се појави во друштво на нејзиниот сопруг Офсет со кого постојано се скарува и смирува. Карди ја доби наградата за најдобар рап албум.

Раперката носеше ексцентрична тоалета со бисери и сатен од 1995 година од францускиот дизајнер Тиери Муглер, која предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи.

Некои луѓе ја споредуваа со божица, додека некои со вештерка од ликовите на Дизни.

Твитовите за стајлингот на Карди Би:

https://twitter.com/Blahbla62249522/status/1094767776370180098?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.buzzfeed.com%2Fjamedjackson%2Fcardi-b-wore-couture-grammys

Стајлингот на Карди Би на следната страна:Би можело да ве интересира:

Твитерџиите бесни: Зошто принцот Хари и Меган Маркл станаа мета на кри... Како преку ноќ парот стана мета на негативни коментари? „Додека има бездомници и...
Рики Мартин се појави на Греми 2019 со нов стајлинг, за рака со синчет... Рики Мартин уште еднаш докажа дека е семеен човек, а на Греми наградите се појав...
Како јакната на Кендал Џенер стана хит меме? (фото) Големата црвена јакна на Кендал Џенер направи твитерџиите да ја споредат дури со...