Филмови во кои Џенифер Анистон требала да глуми, но се предомислила
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Филмови во кои Џенифер Анистон требала да глуми, но се предомислила

Џенифер Анистон штотуку наполни 50 години. Зад себе има импресивна актерска кариера, а секако, најдобро ја паметиме по улогата на Рејчел во „Friends“.

filmovi-vo-koi-dzhenifer-aniston-trebala-da-glumi-no-se-predomislila-01.jpg

Но, дали знаевте дека всушност продукцијата ја сакала Кортни Кокс за Рејчел, но Кокс повеќе ја сакала Моника?

Џенифер Анистон била прв избор за други улоги кои не ни можеме денес да ги замислиме со друг актер, како што е на пример „Титаник“.

Ова се пет филмови во кои Анистон ќе ја добиела главната улога, но поради различни причини тоа не се случило:

Pulp Fiction

Можеби Ума Турман е симболот на „Pulp Fiction“, но Тарантино прво ги барал Џенифер Анистон и Џулија Луис-Дерјфас за улогата на Миа Валас. Нивните распореди веќе биле пребукирани со снимања на „Friends“ и „Seinfeld“, па одбиле.

filmovi-vo-koi-dzhenifer-aniston-trebala-da-glumi-no-se-predomislila-02.jpg

Titanic

Пред Кејт Винслет да биде избрана за улогата на Роуз, на првиот кастинг била Џенифер Анистон, а заедно со неа и Гвинет Палтроу, Шарлиз Терон, Никол Кидман и Анџелина Џоли.

Chicago

Џенифер била во подемот на својата кариера кога добила понуда да ја глуми Рокси Харт во мјузиклот „Chicago“. Повторно, воопшто не ни прифатила да преговара поради ангажманот со „Friends“.

filmovi-vo-koi-dzhenifer-aniston-trebala-da-glumi-no-se-predomislila-03.jpg

A Mighty Heart

Џен и Бред немаа заеднички деца, но имаа заедничка продукција, „План Б Филмс“, а во периодот кога се разведуваа многу се зборуваше дека таа ја одбила улогата во овој филм поради нејаснотиите околу нивната врска. Продукцијата го реализираше филмот неколку години подоцна, со Анџелина Џоли во главната улога.

Heartbreakers

Ова можеби и не стана филмски хит како што се очекуваше, но сепак го привлече вниманието и на критиката и публиката. Знаеме дека во овој филм глумат Сигурни Вивер и Џенифер Лав Хјуит, но прв избор на продукцијата биле Шер и на нејзино барање, Џенифер Анистон. Но, откако албумот на Шер „Believe“ постигна огромен успех, таа се откажа од проектот, за да замине на турнеја. Бргу потоа, се повлекла и Анистон.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Анџелина Џоли му го прави хорор тежок разводот на Бред Пит? „Иако Џоли го прави хорор овој процес за него, тоа нема да го убеди да ѝ се врат...
Татко на 69 години: Ричард Гир доби син со 33 години помладата сопруга 69-годишниот Ричард Гир и 35-годишната Алехандра Силва го добија нивното прво за...
51-годишниот Дејвид Гета не може да ги тргне рацете од својата згодна ... Иако се 4 години заедно и 24 години разлика, страста во нивната врска е како и п...