3 славни жени кои не ги плаќаат своите вработени, иако имаат милиони на сметка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


3 славни жени кои не ги плаќаат своите вработени, иако имаат милиони на сметка

Иако сите мислат дека кога работиш за ѕвезда сигурно ќе зимаш  голема сума на пари, сепак има холивудски диви кои одбиваат да одвојат мал процент од своите милиони за своите вработени.

3-zeni-koi-ne-gi-plakjaat-svoite-vraboteni-iako-imaat-milioni-na-smetka-001.jpg

Поточно, овие 3 славни жени ги бие глас дека не ги плаќаат своите вработени и само ги користат:

Лејди Гага

Многу поранешни соработници и вработени на Лејди Гага откриваат дека не ги почитувала, ниту ги плаќала.

Нејзините помошнички морале да ѝ бидат на располагање 24 часа во текот на денот, а една дури откри дека морала и да спие во кревет со неа.

3-zeni-koi-ne-gi-plakjaat-svoite-vraboteni-iako-imaat-milioni-na-smetka-01.jpg

Наоми Кемпбел

Една од куќните помошнички на Наоми во јавност раскажа како ѕвездата ѝ го фрлила мобилниот телефон во лице.

Навредената вработена поднела тужба, но не добила ниту долар. Плус, Наоми се погрижила никој во светот на шоубизнисот повеќе да не ја вработи.

3-zeni-koi-ne-gi-plakjaat-svoite-vraboteni-iako-imaat-milioni-na-smetka-02.jpg

Мараја Кери

Поранешната асистентка на Мараја Кери тврдеше дека била малтретирана на работното место и притоа не и биле давани договорените пари.

Дури изби и секс скандал, односно тврдеше дека Мараја ја терала на интимни активности против нејзина желба.

За среќа, во 2018-та година сите недоразбирања се решија на суд.

3-zeni-koi-ne-gi-plakjaat-svoite-vraboteni-iako-imaat-milioni-na-smetka-03.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Познати дами кои имаат мали гради и се горди на нив И додека девојки од цел свет, за жал, се оперираат за да имаат бујно деколте как...
Славни жени кои не се срамеле да излезат со лош педикир (фото) Лошо лакирани нокти, ужасно исечени и уништени – со какви недостатоци во педикир...
Славни личности на кои годините не им можат ништо (фото) Најголемата желба на жените е засекогаш да изгледаат младолико и никогаш да не о...