10 докази дека славните дами немаат толку бујна коса како што мислиме (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 докази дека славните дами немаат толку бујна коса како што мислиме (фото)

Тие изгледаат совршено и недостижно и често пати се фаќаме како воздивнуваме поради беспрекорниот изглед на славните дами.

10-dokazi-deka-slavnite-dami-nemaat-tolku-bujna-kosa-01.jpg

Но, под нивните скапи екстензии и периките се крие сосема просечна коса. Интересно е што најголемиот дел од славните воопшто и не го кријат фактот дека буквално зависат од нив.

Како инаку Џенифер Лопез би имала толку долга, густа и бујна коса за време на концертите, кога во текот на денот се појавила со куса боб фризура на аеродромот?

Славните дами ги употребуваат екстензиите за коса не само за постигнување должина, туку и волумен. Трансформацијата е дел од нивната професија, што е сосема разбирливо.

Но, следниот пат кога ќе ги видите со фризури и коса која го одзема здивот, имајте предвид дека и славните дами не се толку совршени колку што мислиме:

Аријана Гранде

10-dokazi-deka-slavnite-dami-nemaat-tolku-bujna-kosa (10).jpg

Тара Рид

10-dokazi-deka-slavnite-dami-nemaat-tolku-bujna-kosa (9).jpg

Кејт Бекинсејл

10-dokazi-deka-slavnite-dami-nemaat-tolku-bujna-kosa (8).jpg

Наоми Кемпбел

10-dokazi-deka-slavnite-dami-nemaat-tolku-bujna-kosa (7).jpg

Памела Андерсон

10-dokazi-deka-slavnite-dami-nemaat-tolku-bujna-kosa (6).jpg

Уште 5 славни дами на следната страна...Би можело да ве интересира:

Златен тоалет и уште 9 лудо скапи работи кои Канје Вест ги поседува Канје заедно со сопругата Ким купи приватен остров на Карибите од 12 милиони дол...
Кога на славните дами ќе им се смачи од префинетиот кетеринг на свечен... И на славните личности очигледно некогаш им се смачува од глумењето дека уживаат...
Славните мајки откриваат како да се вратите во форма по породувањето Иако има многу трудници кои успеваат да ја одржат својата форма и да не качат мн...