Златен тоалет и уште 9 лудо скапи работи кои Канје Вест ги поседува
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Златен тоалет и уште 9 лудо скапи работи кои Канје Вест ги поседува

Канје заедно со сопругата Ким купи приватен остров на Карибите од 12 милиони долари за нивната ќерка Норт Вест.

zlaten-toalet-i-ushte-9-ludo-skapi-raboti-koi-kanje-vest-gi-poseduva-01.jpg

Животот на Канје Вест е неверојатен. Тој има милиони на сметката и сопруга со исто толку дебело банковно салдо, со која се еден од најмоќните познати парови на светот.

Најскапите работи што ги поседува Канје Вест:

Луксузен часовник со дијаманти направен специјално за него, вреден 180.000 долари.

zlaten-toalet-i-ushte-9-ludo-skapi-raboti-koi-kanje-vest-gi-poseduva-03.jpg

Спортски автомобил Lamborghini Aventador од 750.000 долари, кој го доби од сопругата за роденден.

zlaten-toalet-i-ushte-9-ludo-skapi-raboti-koi-kanje-vest-gi-poseduva-02.jpg

Тој не сака здодевни бели тоалети, па потроши 750.000 долари за 4 златни тоалети во неговиот дом.

zlaten-toalet-i-ushte-9-ludo-skapi-raboti-koi-kanje-vest-gi-poseduva-04.jpg

6 уникатни кревети кои заедно чинат повеќе од 1 милион долари и во какви спијат кралските семејства, Мадона, Елтон Џон итн.

zlaten-toalet-i-ushte-9-ludo-skapi-raboti-koi-kanje-vest-gi-poseduva-05.jpg

2 автомобила Prombron Red Diamond.

zlaten-toalet-i-ushte-9-ludo-skapi-raboti-koi-kanje-vest-gi-poseduva-06.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Сите работи кои ги знаеме досега за врската на Бред Пит и Шарлиз Терон Сите зборуваат за врската на Шарлиз Терон и Бред Пит, иако тие успешно се кријат...
5 работи кои беа различни при породувањето на Меган, во споредба со Ке... Во понеделникот, кралското семејство се прошири за уште еден член со породувањет...
Познати фаци кои се неочекувано блиски: Кокс живеела со Ширан, Анистон... Постојат ѕвезди за кои и врапчињата на гранка знаат дека меѓусебно се поврзани. ...