„Песната на Тамара е Боемска рапсодија за другите“ - нашите познати личности и твитерџиите за Евровизија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Песната на Тамара е Боемска рапсодија за другите“ - нашите познати личности и твитерџиите за Евровизија

„Браво Тамара, одржа час по пеење“ е само еден од позитивните коментари за нашата музичка дива.

pesnata-na-tamara-e-boemska-rapsodija-za-drugite-nashite-poznati-lichnosti-i-tviterdjiite-za-evrovizija-01.jpg

Тамара Тодевска со својот вонсериски музички талент ги освои симпатиите на луѓето од целиот свет и ни обезбеди пласман во финале.

Во раскошниот фустан во боја на смарагд, креација на Ношпал, придружувана од моќните вокали на Антониа Гиговска, Александра Јанева и Васил Гарванлиев, како и со песна која испраќа моќна порака, Тамара го имаше вистинскиот рецепт за пласман во финалната вечер на 16-ти мај.

Со неа се радуваше цела Македонија.

И познатите личности се огласија на социјалните мрежи и ѝ дадоа поддршка:

" data-width="630" data-show-text="true">

Леле 👋👋👋Tamara Brana Velkova час одржа !Ај пријатно, не е ни важно дали ќе влезе во финале...РАСТУРИ бејб 🙏❤️

Posted by Vesn Bejbimama Petrusevska on Thursday, May 16, 2019
" data-width="630" data-show-text="true">

The “VOICE”... Victorious, Original, Inspiring, Confident, Emotional...

Posted by Aleksandar Mitevski on Thursday, May 16, 2019
" data-width="630" data-show-text="true">

Support our Tamara Todevska tonight and vote 17! #proud ❤️🍀

Posted by Karolina Goceva on Thursday, May 16, 2019
" data-width="630" data-show-text="true">

Te sakam sesre Tamara Brana Velkova uste se tresam, maestralno, emotivno, besprekorno! PO KOJZNAE KOJ PAT SUM GORDA!!!!!...

Posted by Jagodinka Simonovic on Thursday, May 16, 2019
" data-width="630" data-show-text="true">
" class="fb-xfbml-parse-ignore">

Se gledame na vrvot bitcheeees! 🇲🇰❤

Posted by Kosta David Petrov on Thursday, May 16, 2019

https://www.instagram.com/p/BxiAiHrHTg2/

Се огласија и македонските твитерџии:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Анџелина Џоли сакала да организира погреби: Чудни факти и тајни за сла... Постојат многу неверојатни факти за познатите личности што малкумина ги знаат. Н...
Нови фотки од синчето на Тамара Тодевска Нашата евровизиска претставничка е горда мајка на Хана и Дарен и постојано прика...
Меланија Трамп и Брижит Макрон одржаа модна лекција на средбата во Пар... Во елегантни костими во темни бои првите дами на САД и Франција изгледаа беспрек...

Најчитани неделава