Кејт и Вилијам уживаат во природа со децата, а принцот Луи ги направи првите чекори (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Кејт и Вилијам уживаат во природа со децата, а принцот Луи ги направи првите чекори (фото)

Кејт и Вилијам викендов уживаа со децата на игралиште во шума и не пропуштија да го овековечат моментот од игрите во природа, како и првите чекори на принцот Луи.

kejt-i-vilijam-uzhivaat-vo-priroda-so-decata-a-princot-lui-gi-napravi-prvite-chekori-foto-01.jpg

Принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луи уживаа во детските игри со родителите во прекрасната градината на Кејт, а фотките ги објавија на официјланиот профил на Кензингтонската палата.

Војвотката од Кембриџ ја откри градината во шума, чија цел е да ги охрабри децата да поминуваат повеќе време надвор и во природата.

Децата боси трчаа низ дрвените патеки и ги шлапкаа нозете во вода, се лулаа на лулка заедно со родителите, а принцот Луи ги направи и првите чекори.

Иако се дел од кралското семејство, тие изгледаат како и секое „обично семејство“, сакаат да уживаат во заеднички игри и не ги чуваат децата под „стаклено ѕвонче“.

Кејт и Вилијам отсекогаш сакале да поминуваат квалитетно време со нивните деца, а тоа изгледа вака:

kejt-i-vilijam-uzhivaat-vo-priroda-so-decata-a-princot-lui-gi-napravi-prvite-chekori-foto-02.jpg

kejt-i-vilijam-uzhivaat-vo-priroda-so-decata-a-princot-lui-gi-napravi-prvite-chekori-foto-03.jpg

kejt-i-vilijam-uzhivaat-vo-priroda-so-decata-a-princot-lui-gi-napravi-prvite-chekori-foto-04.jpg

kejt-i-vilijam-uzhivaat-vo-priroda-so-decata-a-princot-lui-gi-napravi-prvite-chekori-foto-05.jpg

kejt-i-vilijam-uzhivaat-vo-priroda-so-decata-a-princot-lui-gi-napravi-prvite-chekori-foto-06.jpg

kejt-i-vilijam-uzhivaat-vo-priroda-so-decata-a-princot-lui-gi-napravi-prvite-chekori-foto-07.jpg

kejt-i-vilijam-uzhivaat-vo-priroda-so-decata-a-princot-lui-gi-napravi-prvite-chekori-foto-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Твитерџиите бесни: Зошто принцот Хари и Меган Маркл станаа мета на критики? Како преку ноќ парот стана мета на негативни коментари? „Додека има бездомници и...
Зошто принцот Вилијам толку долго чекал за да ја запроси Кејт Мидлтон? Тие се состанувале толку долго што луѓето дури се запрашувале дали некогаш воопш...
Како принцот Чарлс ѝ го скрши срцето на Дијана веднаш по раѓањето на Хари? Неговиот наводно шеговит коментар бил почетокот на крајот на нивниот брак... ...

Спонзорирани линкови: