Принцот Хари има само едно барање кога престојува во хотел
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Принцот Хари има само едно барање кога престојува во хотел

Хари е скромен и се вози со комерцијални летови, но го иритира кога хотелите не внимаваат на природата.

princot-hari-ima-samo-edno-baranje-koga-prestojuva-vo-hotel-001.jpg

Принцот Хари е еден од најскромните кралски припадници кога станува збор за патувањата.

Тој често користи комерцијални летови, но кога престојува во хотелите има едно барање – да не се користи пластика.

princot-hari-ima-samo-edno-baranje-koga-prestojuva-vo-hotel-03.jpeg

Еден негов пријател откри дека Хари мрази пластични предмети за една употреба затоа што тоа ѝ штети на природата. Не сака пешкири во пластични ќеси или пак кафе со пластична лажичка.

princot-hari-ima-samo-edno-baranje-koga-prestojuva-vo-hotel-2.jpg

Принцот секогаш замолува да не се користи пластика. Слични размислувања има и неговиот татко принцот Чарлс, кој всушност му ја пренел љубовта кон мајката природа.

princot-hari-ima-samo-edno-baranje-koga-prestojuva-vo-hotel-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Твитерџиите бесни: Зошто принцот Хари и Меган Маркл станаа мета на критики? Како преку ноќ парот стана мета на негативни коментари? „Додека има бездомници и...
Како принцот Чарлс ѝ го скрши срцето на Дијана веднаш по раѓањето на Хари? Неговиот наводно шеговит коментар бил почетокот на крајот на нивниот брак... ...
Зошто Хари и Меган Маркл ќе се селат во нов дом, на страна од Вилијам и Кејт? Тие не сакаат детето да си го растат во златен кафез, плус изгледа односите поме...

Спонзорирани линкови: