„Не знае да си го држи бебето“ – Меган Маркл критикувана на првото излегување со Арчи (фото)


„Не знае да си го држи бебето“ – Меган Маркл критикувана на првото излегување со Арчи (фото)

На првото излегување со новороденото синче, Меган Маркл беше искритикувана дека не знае да си го носи сопственото бебе, бидејќи личи дека во секој момент може да ѝ падне.

ne-znae-da-si-go-drzhi-bebeto-megan-markl-kritikuvana-na-prvoto-izleguvanje-so-archi-foto-01.jpg

Меган Маркл за првпат се појави во јавност со синчето Арчи, во лежерно издание, на прошетка во природа.

Заедно со Кејт Мидлтон и нејзините три деца, војвотките присуствуваа на поло натпревар и од страна ги бодреа војводите Вилијам и Хари.

Но, она што никој не можеше да го пропушти на првото појавување на Меган со Арчи, е нејзиното неискуство и доби низа критики дека се бори со бебето во раце.

На неколку фотки може да се забележи како таа едвај го држи синчето и не може да најде вистинска позиција, а критичарите не пропуштија прилика да ја засрамат јавно.

ne-znae-da-si-go-nosi-bebeto-megan-markl-kritikuvana-na-prvoto-izleguvanje-so-archi-foto-02.jpg

„Изгледа како во секој момент да може да ѝ падне, можела да му стави чорапи и шешир на детето, страшно е како го носи бебето, не знае да си го држи сопственото дете“ се само дел од коментарите кои критичарите ги упатија кон војвотката.

Покрај злобните коментари, Меган доби поддршка од фановите кои го разбираат неискуството и ја оправдуваат.

Први фотки од Меган и Кејт на поло натпревар со сите деца во природа:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган Маркл со балетанки на бејзбол меч без бебето Арчи (фото) Меган Маркл е на породилно отсуство до есен, но таа се појави на бејзбол меч со ...
Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...
„Неискрени се и ме бркаат од животот“ – Таткото на Меган го критикува ... Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, наводно ја моли својата ќерка да му дозволи...