Втора година по ред: Меган Маркл и Кејт Мидлтон заедно на Вимблдон 2019
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Втора година по ред: Меган Маркл и Кејт Мидлтон заедно на Вимблдон 2019

По ланското неочекувано појавување на Меган и Кејт на Вимблдон, изгледа оваа женска дружба на трибините ќе премине во кралска традиција.

vtora-godina-po-red-megan-markl-i-kejt-midlton-zaedno-na-vimbldon-01.jpg

И оваа година Меган и Кејт се појавија на финалето на Вимблдон да ја бодрат Серена Вилијамс, стилизирани перфектно од глава до пети.

Меган носеше бела кошула и плисирано здолниште, без притоа да го прекрши дрес-кодот како претходно со фармерките, додека Кејт одбра темно зелен миди фустан.

Оваа година двете војвотки беа придружени од Пипа Мидлтон, сестрата на Кејт.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...
Како Кејт Мидлтон се труди да не го засени Вилијам, а Меган се труди да е главна? Кејт Мидлтон со посебни тактики му дозволува на нејзиниот сопруг, идниот крал на...
Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пролет 2019-та Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава