Арчи спие во соба од 55.000 евра: Колку чини да си син на Меган и Хари?


Арчи спие во соба од 55.000 евра: Колку чини да си син на Меган и Хари?

Со возраст од само два месеци, малиот Арчи ужива во луксуз којшто за повеќето од нас е дури незамислив, иако неговите родители беа одлучни нивниот син да има што е можно „понормален“ живот.

kolku-chini-zhivotot-na-archi-sinot-naprincot-hari-i-megan-markl-01.jpg

Најновиот член на кралското семејство веќе спие на креветче што чини 27.000 евра, а се вози во количка од 1.200 евра.

Според биографката на кралското семејство, Ингрид Суард: „Нормалноста никогаш не е лесна цел за членовите од кралското семејство. Родителите на Арчи, војводата и војвотката од Сасекс, имаат богати пријатели што ќе го разгалуваат со богати подароци. Тој нема да носи облека од Primark, тоа е сигурно. Ниту пак ќе оди во шопинг со мајка му во локалниот супермаркет.“

kolku-chini-zhivotot-na-archi-sinot-naprincot-hari-i-megan-markl-02.jpg

Па колку всушност чини да си кралско бебе? Поконкретно, Арчи?

Подготовки за бебето: 630.000 евра

Забавата на Меган за пречекување на малиот Арчи чинеше 167.000 евра. Исто така, Меган имала и „бебешки меден месец“ во луксузниот спа хотел Heckfield Palace во Хемпшир што чинел 36.000 евра.

Трудничката облека на Меган чинела неверојатни 420.000 евра.

kolku-chini-zhivotot-na-archi-sinot-naprincot-hari-i-megan-markl-03.jpg

Породување: Од 16.000 евра, па нагоре

Арчи беше роден во приватна болница во Лондон, каде што породувањето чини од 16.000 евра, па нагоре. Во истата болница се породила и Викторија Бекам.

kolku-chini-zhivotot-na-archi-sinot-naprincot-hari-i-megan-markl-04.jpg

Детска соба: Околу 55.000 евра

Собата на Арчи е офарбана со веганска боја направена од масло од еукалиптус и рузмарин, а една канта чини 45 евра.

Собата е опремена и со безбедносни камери, стерео систем, амбиентално светло и огромен екран од 27.000 евра на кој се прикажуваат смирувачки слики.

kolku-chini-zhivotot-na-archi-sinot-naprincot-hari-i-megan-markl-05.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...
Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пролет 2019-та Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Како Меган Маркл и принцот Хари му се најдоа на мета на Доналд Трамп? Американскиот претседател се огласи на Твитер дека нема да им плаќа обезбедување...

Најчитани неделава