Вистината за односот на принцот Хари и принцот Вилијам, пред и по Меган
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Вистината за односот на принцот Хари и принцот Вилијам, пред и по Меган

„Меган не го „расипа“ Хари, само му даде можност да избега од неговиот контролирачки настроен постар брат“, велат членови на кралскиот персонал.

vistinata-za-odnosot-na-princot-hari-i-princot-vilijam-pred-i-po-megan-01.jpg

Откако Меган Маркл стана дел од кралското семејство како да се појави ривалство помеѓу браќата принцот Хари и принцот Вилијам.

Многумина токму поранешната американска актерка ја обвинуваат за разладување на односите помеѓу двајцата браќа. Но, која е вистината?

vistinata-za-odnosot-na-princot-hari-i-princot-vilijam-pred-i-po-megan-05.jpg

Иако гледано однадвор, изгледа како синовите на Дијана да се дистанцираа еден од друг по стапувањето на Хари во брак со Меган, извори блиски до кралското семејство откриваат дека тензијата помеѓу нив постоела одамна.

vistinata-za-odnosot-na-princot-hari-i-princot-vilijam-pred-i-po-megan-03.jpg

Принцот Хари исполнувал голем дел од кралските обврски заедно со Вилијам и Кејт Мидлтон и, иако триото изгледало како совршен тим, работите не биле толку сјајни. На Хари му здодеало од неговиот контролирачки настроен брат, кој постојано му давал некакви наредби и му наметнувал работи.

Членовите на кралскиот персонал велат дека тензијата постоела со години. „Вилијам сака да има контрола и го имаше тоа кога беа тројцата, но сега повеќе не, Меган не го „расипа“ Хари, само му даде можност да избега од неговиот постар брат. Не е фер што сите ја обвинуваат неа.“, вели еден од нив.

vistinata-za-odnosot-na-princot-hari-i-princot-vilijam-pred-i-po-megan-02.jpg

Сега, со Меган покрај себе и нејзиното искуство пред камери и со социјални мрежи, Хари гради слика за себе и своето најтесно семејство сам. „Тие се бренд сами по себе, и Вилијам ќе мора да се навикне на тоа“, вели изворот.

vistinata-za-odnosot-na-princot-hari-i-princot-vilijam-pred-i-po-megan-06.jpg

vistinata-za-odnosot-na-princot-hari-i-princot-vilijam-pred-i-po-megan-07.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Твитерџиите бесни: Зошто принцот Хари и Меган Маркл станаа мета на критики? Како преку ноќ парот стана мета на негативни коментари? „Додека има бездомници и...
Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пролет 2019-та Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Како Меган Маркл и принцот Хари му се најдоа на мета на Доналд Трамп? Американскиот претседател се огласи на Твитер дека нема да им плаќа обезбедување...

Спонзорирани линкови: