Карлеуша се пожали дека Аријана ѝ го ископирала аутфитот: „Смешно е и не е во ред“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Карлеуша се пожали дека Аријана ѝ го ископирала аутфитот: „Смешно е и не е во ред“

Јелена Карлеуша е позната по нејзините впечатливи аутфити, а честопати знае да се пожали дека светските ѕвезди без срам го копираат нејзиниот изглед и стајлинг.

karleusha-se-pozhali-deka-arijana-i-go-iskopirala-autfitot-smeshno-e-i-ne-e-vo-red-01.jpg

Последно, српската пејачка се огласи по повод стајлингот на Аријана Гранде на Греми наградите кои се одржаа вчера.

Аријана беше облечена во слоевит фустан од тул, креација на Giambattista Valli, а Карлеуша на нејзиниот Инстаграм профил направи споредба помеѓу двете во иста креација со неколку месеци разлика. 

Имено, Јелена носела ист таков фустан во октомври 2019-та, кој наводно е персонализирана креација за неа, со потпис на Amina Hasanbegovic.

karleusha-se-pozhali-deka-arijana-i-go-iskopirala-autfitot-smeshno-e-i-ne-e-vo-red-02.jpg

Во објавата на Карлеуша стои:

„Здраво Аријана Гранде. Во ред е да имаш ист фустан, НО ако фустанот е персонализирана креација, тогаш.. 🙈🙊🙉. Разбирам дека фустанот на Аријана е од G. Valli, но тоа е уште посмешно.

Не е во ред, не заради мене, туку заради Амина Хасанбеговиќ која го направи оригиналниот фустан. “

Што мислите, можно ли е Аријана да позајмила инспирација од Јелена Карлеуша? 

Мора да признаеме, дури има сличност во позите на фотките на двете пејачки... 

karleusha-se-pozhali-deka-arijana-i-go-iskopirala-autfitot-smeshno-e-i-ne-e-vo-red-03.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не јаде месо, двапати ја удриле со плочка за хокеј - Помалку познати факти за Аријана Гранде Аријана Гранде е име што последниве неколку години привлекува многу вн...
Аријана Гранде со поддршка од момчето, ја продолжи турнејата во Париз Аријана Гранде продолжи со својата турнеја, „Dangerous Woman“ , во Париз, за прв...
13 ѕвезди кои се непрепознатливи без својот личен печат Секоја ѕвезда си има свој личен печат. Пример, добро знаеме дека тоа за Аријана ...

Најчитани неделава