Прстен од 176.000 евра, дедото ќе ја плаќа свадбата: Детали од свршувачката на Бруклин Бекам
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Прстен од 176.000 евра, дедото ќе ја плаќа свадбата: Детали од свршувачката на Бруклин Бекам

Целото семејство Бекам било присутно на запросувањето, а ќе има две свадби. Бруклин Бекам вели: „Ја прашав мојата сродна душа да се омажи за мене и таа кажа „да“. Јас сум најсреќниот човек на светот.“

prsten-od-176-000-evra-dedoto-kje-ja-plakja-svadbata-detali-od-svrshuvachkata-na-bruklin-bekam-01.jpg

Бруклин Бекам неодамна ја објави веста за свршувачка со актерката Никола Пелц, а фановите се воодушевени за среќниот пар.

Парот објави прекрасна фотка на социјалните мрежи и 25-годишната Пелц откри дека фотографијата ја направила Харпер Бекам, малата сестра на Бруклин.

Но, потоа на Инстаграм Стори Пелц објави уште една фотографија од денот на запросувањето и откри дека таа е дело на Викторија Бекам.

prsten-od-176-000-evra-dedoto-kje-ja-plakja-svadbata-detali-od-svrshuvachkata-na-bruklin-bekam-07.jpg

Очигледно целото семејство Бекам било присутно во мигот кога Бруклин (21) ѝ го поставил прашањето на својата сакaна.

Инаку Бруклин во описот на фотката од запросувањето напиша:

„Пред две седмици ја прашав мојата сродна душа да се омажи за мене и таа кажа „да“. Јас сум најсреќниот човек на светот. Ветувам дека ќе бидам најдобриот сопруг и најдобриот татко еден ден. Те сакам мила.“

Дијамантскиот свршенички прстен кој ѝ го дал чини околу 176.000 евра. Бруклин на Инстаграм Стори сподели фотка како Пелц го милува миленикот и во прв план доаѓа до израз прстенот.

prsten-od-176-000-evra-dedoto-kje-ja-plakja-svadbata-detali-od-svrshuvachkata-na-bruklin-bekam-04.jpg

Ова дефинитивно е месец за славење кај Бекамови, затоа што Викторија и Дејвид на 4-ти јули прославија 21 година брак.

Во британските медиуми излезе информација дека се подготвува милионска прослава која ќе ја плаќа таткото на Никола Плец, 78-годишниот милијардер Нелсон Пелц, но дека и Бекамови сакале да дадат свој придонес на церемонијата.

Нелсон е бизнис тајкун со огромно богатство, два приватни авиона и вили кои се вистински луксуз и раскош во споредба со оние на Бекамови.

prsten-od-176-000-evra-dedoto-kje-ja-plakja-svadbata-detali-od-svrshuvachkata-na-bruklin-bekam-03.jpg

Парот наводно ќе потпише и предбрачен договор, а свадбени прослави ќе има и во Велика Британија и на Флорида наредното лето.

Бруклин отсекогаш се воодушевувал на долгиот брак на своите родители, како и на баба и дедо, па блиските не ги изненадила одлуката да се ожени толку млад.

Дејвид и Викторија биле воодушевени од Никола затоа што од самиот почеток сметале дека Бруклин конечно пронашол девојка која не е со него поради слава и пари.

На следната страна фотки од парот и убавата Пелц...Би можело да ве интересира:

10 причини зошто Бруклин Бекам нема да биде ѕвезда како Викторија и Дејвид Бекам Тој се обидува да го промовира својот талент за фотографија, има девојка модел и...
40 години брак и 4 деца - две од ќерките на Мерил Стрип се копија на мама (фото) Мерил Стрип и нејзиниот сопруг Дон Гамер се заедно повеќе од 40 години. Тие се г...
Кајли се шета со тато Кејтлин Џенер, кој сега повеќе наликува на мајка (фото) Брус Џенер со операција го промени полот и стана Кејтлин Џенер... Заедно со Кајл...

Најчитани неделава