„Зошто сум бесна што Џеј Ло се сликаше комплетно гола?“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Зошто сум бесна што Џеј Ло се сликаше комплетно гола?“

„Замислете како се чувствува една „обична“ жена која е истоштена од обврските во домот и грижата за семејството и финансиите кога ги гледа фотките на Џеј Ло. Дури и во најдобрата облека и со најдобрата шминка таа уште не се чувствува доволно добро. Јас знам колку е болно тоа...“

zoshto-sum-besna-shto-djej-lo-se-slikashe-kompletno-gola-1.jpg

Улрика Џонсон е 53-годишна ТВ презентерка и мајка на 4 деца. Таа постојано објавува фотографии без шминка и филтер на својот Инстаграм профил и искрено го прикажува стареењето.

По фотографиите каде Џеј Ло позира гола на 51 година и изгледа неверојатно, кои ги „бомбардираа“ медиумите низ светот, Џонсон кажа дека не може да издржи повеќе да биде константно „бомбардирана“ со фотографии од познати личности кои ги прикажуваат своите совршени тела.

Нејзината искрена исповед беше објавена во магазинот The Sun:

„Пред некој ден си плачев во себе откако ги видов фотографиите од Џенифер Анистон, која има 51 година, како трча во некој парк во САД.

zoshto-sum-besna-zatoa-shto-djej-lo-se-slikashe-kompletno-gola-04.jpg

Но, обрнете внимание на ова, таа е само ДВЕ години помлада од мене, но нејзиното тело е подобро од што беше моето на 27.

Таа е тонирана, мускулеста, но женствена и таму нема вишок кожа, целулит или знаци на стареење.

zoshto-sum-besna-zatoa-shto-djej-lo-se-slikashe-kompletno-gola-02.jpg

Да не ни почнувам со нејзиното лице, тоа остана исто во последните две децении. Изгледа заносно.

Кога видов фотографија од неа како практикува јога за да рекламира одреден пијалак се почувствував како сета самодоверба да беше исцицана од мене. Буквално чувствував како тонам.

zoshto-sum-besna-zatoa-shto-djej-lo-se-slikashe-kompletno-gola-02_1.jpg

Живееме во доба на славните во која сѐ се врти околу сликата. Сѐ се поврзува со изгледот.

Вчера, доживеав уште еден удар кога Џеј Ло, која исто така има 51 година, беше фотографирана гола, сјајна, тонирана, женствена, цврста и моето чувство на безначајност беше доведено на највисоко ниво.

Таа изгледа божествено на фотографиите.

Се почувствував заплашено.

zoshto-sum-besna-zatoa-shto-djej-lo-se-slikashe-kompletno-gola-07.jpg

Свесна сум дека овие жени имаат лични тренери, стилисти, готвачи, персонал, а да не споменувам Фотошоп. Ги фотографираат најдобрите и не дозволуваат ништо да помине без соодветен филтер.

Се разбира, и јас да имав пристап до сето тоа можеби ќе видевте една поинаква Улрика Џонсон на социјалните мрежи.

Но, ова прикажување на совршенство, верувам дека прави вистинска штета.

Доволно е лошо што една стара и збрчкана жена како мене се чувствува заплашено и безвредно, но загрижена сум за ефектот врз сите жени, млади и постари, познати и „обични“.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Џеј Зи откри зошто сè уште не зборува со Канје Вест Се чини дека раперот Џеј Зи со издавањето на новиот албум реши да се отвори за п...
Џеј Ло со длабоко деколте и перика од кристали, покрај тазе вереникот Алекс Родригез на Мет Гала (фо... Пред 20 години таа првпат присуствуваше на најголемата модна вечер, а оваа годин...
Џеј Ло оди на вежбање со чанта од крокодилска кожа од 82.000 евра Спортски облечена, но со гламурозна чанта Џеј Ло се труди да му помогне на сврше...

Најчитани неделава