Ријана непрепознатлива, но гласна и забележана од сите на протест на улиците на Њујорк (фото+видео)


Ријана непрепознатлива, но гласна и забележана од сите на протест на улиците на Њујорк (фото+видео)

Светските медиуми денес ја пренесуваат веста како Ријана сосема ненадејно решила да се уфрли во протести во Њујорк, на големо изненадување на сите. Таа претходно, во неколку наврати, отворено го осудуваше расизмот, но сега одлучи да оди чекор напред и да излезе на улиците за поддршка.

Rijana-neprepoznatliva-gi-iznenadi-site-na-protestite-vo-Njujork-01.jpg

Светски познатата пејачка уште еднаш реши да го потврди својот бунтовнички дух, па целосно маскирана (со маска за лице, капа и очила) реши да даде свој придонес на протестите што се одржаа во Њујорк против азискиот расизам.

Имено, видеата и фотографииите станаа вистински хит на социјалните мрежи.

rijana-1.jpg

На видеото се гледа како еден учесник во протестите останува занемен кога Ријана му дава линк до нејзиниот профил на Инстаграм.

Тоа си ти?, прашува збунето учесникот, а ова видео се најде во вестите на сите светски медиуми.

rijana-3.jpg

Инаку 33-годишната пејачка од Барбадос е позната по тоа што отворено се залага против расизмот. Таа минатата година на социјалните мрежи се вклучи во борбата против бруталноста на полицијата, а претходно отворено се залагаше за инклузивност и се бори да ги скрши расистичките поделби во козметичката индустрија преку нејзината линија Fenty.  

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Привлечно или несоодветно? Мелани Грифит во куси шорцеви на 62 години Во младешки стајлинг со патики и екстра куси шорцеви убавата Мелани Грифит проше...
Од Њујорк до Флорида: Сите луксузни имоти на Доналд Трамп Откако стана претседател на САД, Доналд Трамп поминал околу 25% од своето време ...
Ријана одлично се забавува со дечкото на одмор на Барбадос (фото) Возење џет ски, бакнежи и водени лудории... Ријана дефинтивино знае како да се з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg