„Нашата ќеркичка имаше операција“ - Џанлука Ваки и Шерон Фонсека со емотивно видео од болница


„Нашата ќеркичка имаше операција“ - Џанлука Ваки и Шерон Фонсека со емотивно видео од болница

„Оваа седмица нашата ќеркичка имаше операција на расцепот на устата (вродена аномалија). За нас ова беше многу предизвикувачка и емотивна седмица...“

djanluka-vaki-i-sheron-fonseka-so-video-od-bolnica-nashata-kjerkichka-imashe-operacija-01.jpg

Џанлука Ваки кратко по раѓањето на неговата ќерка Блу Јерузалема отворено проговори каква вродена аномалија има таа. Заедно со сопругата говореа за расцепот на нејзината уста со цел да ја поткренат свеста на оваа тема.

„Ова се случува кај 1 од 700 бебиња...“, кажа тој тогаш.

djanluka-vaki-i-sheron-fonseka-so-video-od-bolnica-nashata-kjerkichka-imashe-operacija-06.jpg

Сега парот откри дека ја направиле операцијата на својата малечка.

djanluka-vaki-i-sheron-fonseka-so-video-od-bolnica-nashata-kjerkichka-imashe-operacija-08.jpg

Шерон Фонсека објави видео од болница, а пак Џанлука Ваки фотографија со малата Јерузалема од болница.

Џанлука Ваки во описот на фотографијата напиша:

„Оваа седмица нашата ќеркичка имаше операција на расцепот на устата (вродена аномалија). За нас ова беше многу предизвикувачка и емотивна седмица, а можете да замислите за неа... Фактот што нашето мало бебе требаше да мине низ нешто така сериозно како операција го раздрма целиот наш свет како родители.

Нашиот ангел не престанува да нѐ воодушевува. Таа беше многу храбра, смирена и слатка за време на целиот процес и тоа ме прави горд што сум нејзин татко.

Со солзи во очите, ви кажувам дека моето срце е со сите родители кои минуваат низ некој здравствен предизвик со нивните бебиња. Се надеваме дека ќе минете добро.

Ние сега сме дома. Многу сме благодарни и благословени!“

Повеќе фотки од парот:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Џанлука Ваки и Шерон Фонсека објавија фотки од породувањето + емотивни исповеди за роденденот на ќер... „Блу Јерузалема, сега знам зошто те чекав толку долго. Ремек делата доаѓаат само...
„Бос танцува на маса дома“ - Џанлука Ваки откри како изгледа неговата семејна идила „Во животот треба да се биде благодарен, па јас сакам да ги славам малите момент...
Џанлука Ваки ужива на одмор на јахта во Италија и повторно танцува со трудната девојка И покрај големата разлика во години која предизвикува контроверзии, овој пар деф...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg