Ѕвезди кои ја губат косата бидејќи претерале со екстензии и експерименти


Ѕвезди кои ја губат косата бидејќи претерале со екстензии и експерименти

Константното фарбање, екстензиите и разните експерименти со косата понекогаш славните ги чини здравје и убавина воедно.

dzvezdi-koi-ja-gubat-kosata-bidejki-preterale-so-ekstenzii-i-eksperimenti-001.jpg

Сакајќи да постигнат што поексцентричен и модерен изглед, дел од славните жени почнуваат да оќелавуваат поради честите и драстични промени.

Наоми Кемпбел – уште пред неколку години сликите од оќелавената Наоми го обиколија светот, а изгледот ѝ е последица од честото влечење на косата при правењето на стегнати високи репчиња и Афро-локни.

dzvezdi-koi-ja-gubat-kosata-bidejki-preterale-so-ekstenzii-i-eksperimenti-1.jpg

Кира Најтли – британската актерка во повеќе интервјуа призна дека изминатите 5 години носи перики како би ги сокрила местата на кои косата ѝ опаѓа.

dzvezdi-koi-ja-gubat-kosata-bidejki-preterale-so-ekstenzii-i-eksperimenti-2.jpg

Кејтлин Џенер – сите трансплантации за долга и бујна коса полека почнуваат да го губат квалитетот.

dzvezdi-koi-ja-gubat-kosata-bidejki-preterale-so-ekstenzii-i-eksperimenti-3.jpg

Кети Пери – позната е по константното менување на бојата на косата, што довело до опаѓање на косата.

dzvezdi-koi-ja-gubat-kosata-bidejki-preterale-so-ekstenzii-i-eksperimenti-4.jpg

Кристина Агилера – екстензиите и суканиците кои ги носеше порано сега ја тераат пејачката да ги „замаскира“ оќелавените делови со шминка.

dzvezdi-koi-ja-gubat-kosata-bidejki-preterale-so-ekstenzii-i-eksperimenti-5.jpg

Бритни Спирс – склона на екстензии и продолжување и згуснување на природната коса, како и комплетно стрижење во еден наврат, сега Бритни се бори со добриот изглед на косата.

dzvezdi-koi-ja-gubat-kosata-bidejki-preterale-so-ekstenzii-i-eksperimenti-6.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Наоми Кемпбел стана мајка за првпат на 50-годишна возраст „Постојано мислам на тоа да имам деца, но сега со напредокот на науката мислам д...
Славните личности и нивните деца - копии на нив (фото) Ако сте родител, прекрасно е чувството да видите колку децата личат на вас. ...
Кога славните дами ќе му дадат слободен ден на фризерот (фото) Сјајната и густа коса со која можат да се пофалат славните дами е сон на секоја ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg