Му го криеше лицето, го држеше да виси од тераса како бебе – како изгледа најмалиот син на Мајкл Џексон денес?

Тој имаше само 7 години кога почина неговиот татко Мајкл Џексон, а заедно со неговиот постар брат Принц (23) и сестра Парис (24) беа одгледани од страна на нивната баба Кетрин Џексон, по смртта на Мајкл Џексон во 2009 година.

mu-go-krieshe-liceto-go-drzheshe-da-visi-od-terasa-kako-bebe-kako-izgleda-najmaliot-sin-na-majkl-djekson-denes-01.jpg

Најмалиот син на Мајкл Џексон, Биги Џексон, кој претходно беше познат како Бланкет, долги години се држеше на страна од очите на јавноста, по смртта на татко му во 2009 година. Но, неодамна направи ретко ТВ појавување.

Во шоуто „Good Morning Britain“ тој зборуваше за климатските промени.

Некогашното бебе кое Мајкл Џексон го држеше да виси од тераса и предизвика светски скандал и дете на кое му го криеше лицето, сега е 19-годишно момче со долга црна коса.

mu-go-krieshe-liceto-go-drzheshe-da-visi-od-terasa-kako-bebe-kako-izgleda-najmaliot-sin-na-majkl-djekson-denes-02.jpg

mu-go-krieshe-liceto-go-drzheshe-da-visi-od-terasa-kako-bebe-kako-izgleda-najmaliot-sin-na-majkl-djekson-denes-05.jpg

mu-go-krieshe-liceto-go-drzheshe-da-visi-od-terasa-kako-bebe-kako-izgleda-najmaliot-sin-na-majkl-djekson-denes-14.jpg

Биги, чие целосно име е всушност Принц Мајкл Џексон II, испраќа порака дека сите треба да сме свесни за климатските промени и дека како генерација мора да знаеме колку е важно да работиме на тоа.

Инаку, тој си го промени името во Биги Џексон во 2015 година.

Биги имаше само 7 години кога почина неговиот татко Мајкл Џексон.  Тој и неговиот постар брат Принц (23) и сестра Парис (24) беа одгледани од страна на нивната баба Кетрин Џексон.

mu-go-krieshe-liceto-go-drzheshe-da-visi-od-terasa-kako-bebe-kako-izgleda-najmaliot-sin-na-majkl-djekson-denes-12.jpg

Биги сега живее во куќа во Калифорнија, која си ја купи во март 2020 година. Во неговото соседство живеат славни личности меѓу кои е и Џон Траволта.

Инаку, и Принц и Парис претходно си купија раскошни милионски домови.

Биги Џексон некогаш:

mu-go-krieshe-liceto-go-drzheshe-da-visi-od-terasa-kako-bebe-kako-izgleda-najmaliot-sin-na-majkl-djekson-denes-09.jpg

mu-go-krieshe-liceto-go-drzheshe-da-visi-od-terasa-kako-bebe-kako-izgleda-najmaliot-sin-na-majkl-djekson-denes-07.jpg

mu-go-krieshe-liceto-go-drzheshe-da-visi-od-terasa-kako-bebe-kako-izgleda-najmaliot-sin-na-majkl-djekson-denes-06.png

Биги Џексон денес:

mu-go-krieshe-liceto-go-drzheshe-da-visi-od-terasa-kako-bebe-kako-izgleda-najmaliot-sin-na-majkl-djekson-denes-08.jpg

mu-go-krieshe-liceto-go-drzheshe-da-visi-od-terasa-kako-bebe-kako-izgleda-najmaliot-sin-na-majkl-djekson-denes-10.jpg

Прочитајте и Им ги криеше лицата, ги „штитеше“ од светот: Каков татко беше Мајкл Џексон + нови фотки од неговите деца

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нови испади на Канје Вест: Се заканува дека ќе го истепа Пит Дејвидсон, удрил фан со бокс, вели дека... Канје Вест продложува да ја изненадува јавноста со испадите – раперот ја обвини ...
По примерот на родителите кои имаат отворен брак – ќерката на Вил Смит „фатена“ како се бакнува со д... Во јавна врска е со еден, а страсно се бакнува на плажа со друг. Тргнува ли Вило...
На 18 години работела во секс-клуб, направила слики со сопствената крв – Што знаеме за новата девојк... На 18 години работела во клуб за секс-фантазии, каде доминирала со непознати маж...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg