Процветаа по раскинувањата – како славните дами го трансформираа својот изглед? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Процветаа по раскинувањата – како славните дами го трансформираа својот изглед? (фото)

Многу познати, славни дами решија целосно да го променат својот изглед и животот по раскинувањето.

procvetaa-po-raskinuvanjata-kako-slavnite-dami-go-transformiraa-svojot-izgled-foto-01.jpg

Прекините на врските и разводи отсекогаш биле најинтересниот дел од животот на славните за обожавателите.

Обично се вели дека жената драстично го менува изгледот кога не е задоволна од приватниот живот, но секој е личност сам за себе.

Некои познати дами решија својата фигура да ја доведат до совршенство со што целосно се трансформираа. 

Ова се промените кои привлекоа најголемо внимание во јавноста:

Адел

По разводот со Сајмон Конеки, Адел успеа да симне неверојатни 45 kg. Адел денес е непрепознатлива, особено доколку го паметите нејзиниот изглед од првиот голем хит Chasing Pavements.

Kako-slavnite-dami-go-transformiraa-svojot-izgled (1).jpg

Селена Гомез

По раскинувањата со Џастин Бибер и The Weeknd, Селена конечно го пронајде својот мир, а нејзиниот изглед еволуираше во самоуверена дама која го лансираше својот успешен бизнис во светот на декоративната козметика.

Kako-slavnite-dami-go-transformiraa-svojot-izgled (6).jpg

Бела Хадид

Моделот го поднесе тешко раскинувањето со The Weeknd, па главната промена се случи со нејзината коса која ја скрати, но и со посмелите комбинации на црвениот тепих.

Kako-slavnite-dami-go-transformiraa-svojot-izgled (2).jpg

Анџелина Џоли

Многумина ја критикуваа актерката кога по разводот со Бред Пит се појави драстично ослабена (што може да се должи и на здравствена состојба), но се чини дека Анџелина Џоли повторно заблеска.

Kako-slavnite-dami-go-transformiraa-svojot-izgled (3).jpg

Ким Кардашијан

По токсичната разделба со Канје Вест, Ким е во врска со комичарот Пит Дејвидсон и се чини дека е посреќна од кога и да е, а и послободна во изборот на облека кој претходно го контролираше нејзиниот сопруг.

Kako-slavnite-dami-go-transformiraa-svojot-izgled (4).jpg

Клои Кардашијан

Терминот кој самата со измисли „Revenge Body“ ѝ донесе слава, но и сосема друга фигура. Денес Клои, по разводот од Ламар Одом и турбулентната врска со Тристан Томпсон изгледа сосема поинаку од порано.

Kako-slavnite-dami-go-transformiraa-svojot-izgled (5).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 познати дами кои се изборија со ракот Кајли Миног: „Кога докторите ми ја кажаа дијагнозата останав без зборови, но сфа...
Познати мажи кои се посекси со брада Некои мажи со брада изгледаат како митски богови, а други како самоуверени мачо ...
Познатите дами на црвен килим vs. во бикини (фото) На црвениот килим тие изгледаат совршено, но како изгледаат во опуштено, природн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg