Претседателот на Kaзахстан драстично го средуваат со Фотошоп


Претседателот на Kaзахстан драстично го средуваат со Фотошоп

Измазнување на лицето и бришење на брчките на сите официјални фотографии е стандардна практика за Касим-Јомарт Токаев.

pretsedatelot-na-kazahstan-drastichno-go-sreduvaat-so-fotoshop-08.jpg

Претседателот на Казахстан Касим-Јомарт Токаев стапи на оваа функција во март 2019.

Тој има 66 години, но очигледно сака да изгледа помладо и помазно или пак тимот околу него сака да го постигне овој ефект. Доказ за тоа се сите официјални фотографии од него средени со Фотошоп.

Но, оваа алатка кај него не се користи умерено, туку има драстично измазнување на неговото лице.

Споредете ги официјалните фотографии и оние направени од фотографите од медиумските куќи во исто време:

pretsedatelot-na-kazahstan-drastichno-go-sreduvaat-so-fotoshop-02.jpg

pretsedatelot-na-kazahstan-drastichno-go-sreduvaat-so-fotoshop-07.jpg

pretsedatelot-na-kazahstan-drastichno-go-sreduvaat-so-fotoshop-06.jpg

pretsedatelot-na-kazahstan-drastichno-go-sreduvaat-so-fotoshop-05.jpg

pretsedatelot-na-kazahstan-drastichno-go-sreduvaat-so-fotoshop-04.jpg

pretsedatelot-na-kazahstan-drastichno-go-sreduvaat-so-fotoshop-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ал Џазира Балкан креираше спот кој симболично укажува на глобалните закани на слободата на медиумите Светскиот ден на слободата на медиумите се одбележува на 3 мај и повод е да им с...
Израснала на село, се вози со јавен превоз - Сè што не сте знаеле за Колинда, претседателот на Хрват... Колинда Грабар Китаровиќ е првата жена претседател на Хрватска, која е пример за...
Фото докази како медиумите манипулираат со вистината Кога ќе ја погледнете едната фотографија изгледа како принцот Вилијам да го пока...

Најчитани неделава