10 милионери и милијардери кои нема да им го препишат богатството на децата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 19-07-2019


10 милионери и милијардери кои нема да им го препишат богатството на децата

Дел од најбогатите луѓе на светот ќе го остават богатството во хуманитарни цели и сакаат да ги научат децата сами да заработуваат.

10-milioneri-i-milijarderi-koi-nema-da-im-go-prepishat-bogatstvoto-na-decata-01.jpg

Некои милионери и милијардери отворено кажаа дека нема да им го остават целото свое богатство на децата.

Повеќето од нив планираат да го донираат во хуманитарни цели, а други ќе го направат тоа со поголемиот дел од него за да не ги „расипат“ своите деца.

Милионери и милијардери кои нема да им го препишат богатството на децата:

Гордон Ремзи – 153 милиони долари

10-milioneri-i-milijarderi-koi-nema-da-im-go-prepishat-bogatstvoto-na-decata-02.jpg

Стинг – 300 милиони долари

10-milioneri-i-milijarderi-koi-nema-da-im-go-prepishat-bogatstvoto-na-decata-03.jpg

Елтон Џон – 480 милиони долари

10-milioneri-i-milijarderi-koi-nema-da-im-go-prepishat-bogatstvoto-na-decata-04.jpg

Сајмон Кауел – 550 милиони долари

10-milioneri-i-milijarderi-koi-nema-da-im-go-prepishat-bogatstvoto-na-decata-05.jpg

Мекензи Безос – 35.7 милијарди долари

10-milioneri-i-milijarderi-koi-nema-da-im-go-prepishat-bogatstvoto-na-decata-06.jpgУште 5 на следната страна...Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...
9 луѓе ги откриваат нивните најмрачни семејни тајни „Татко ми има дете со љубовницата. Слушнав додека зборуваше на телефон, а мајка ...