Светски познати политичари кои може да се пофалат со прекрасни ќерки (фото)


Светски познати политичари кои може да се пофалат со прекрасни ќерки (фото)

Некои политичари го држат во приватност нивното семејство и децата колку што е можно повеќе, други пак, ги ангажираат децата во своите кампањи, а трети, сами се прославуваат на социјалните мрежи.

svetski-poznati-politichari-koi-mozhe-da-se-pofalat-so-prekrasni-kjerki-foto-01.jpg

Ќерките на познатите политичари и лидери на светот некогаш се вклучуваат во политиката заедно со родителите, се ангажираат во хуманитарни акции и редовно го прикажуват животот на социјалните мрежи.

Голем дел од нив изгледаат прекрасно, па невозможно е да останат незабележани, иако покрај убавината, можат да се пофалат и со успешни кариери.

Како изгледаат ќерките на политичарите од светот?

Иванка Трамп, ќерка на претседателот на САД, Доналд Трамп – советник на претседателот, претприемач

svetski-poznati-politichari-koi-mozhe-da-se-pofalat-so-prekrasni-kjerki-foto-02.jpg

Лејла Алијева, ќерката на претседателот на Азербејџан – уредник во магазин, претприемач, писател

svetski-poznati-politichari-koi-mozhe-da-se-pofalat-so-prekrasni-kjerki-foto-03.jpg

Кинг Дуда, ќерка на претседателот на Полска, Андзеј Дуда – студент на право и политички науки

svetski-poznati-politichari-koi-mozhe-da-se-pofalat-so-prekrasni-kjerki-foto-04.jpg

Барбара Берлускони, ќерка на поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони – менаџер во холдинг компанија

svetski-poznati-politichari-koi-mozhe-da-se-pofalat-so-prekrasni-kjerki-foto-05.jpg

Френсис Абот, ќерка на поранешниот премиер на Австралија, Тони Абот – спортистка и вљубеник во патувања (сега го променила стилот)

svetski-poznati-politichari-koi-mozhe-da-se-pofalat-so-prekrasni-kjerki-foto-06.jpg

Елизавета Пескова, ќерка на портпаролот на претседателот на Русија, Димитри Песков – блогерка, практикант во ЕУ

svetski-poznati-politichari-koi-mozhe-da-se-pofalat-so-prekrasni-kjerki-foto-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледаат школските униформи во 15 земји низ светот? За носење униформи во училиште мислењата се многу поделени. Едни сметаат дека то...
Како изгледаат сопругите на најбогатите луѓе на светот? (фото) Можеби мислите дека сопругите на најбогатите луѓе на светот изгледаат како млади...
Како изгледаат најубавите принцези и кралици низ светот? (фото) Иако кога ќе спомнеме кралски титули, веднаш помислуваме на британското кралско ...

Најчитани неделава