Ја изненадил саканата пред домот за стари лица за годишнина - вистинската љубов е посилна од пандемијата (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Ја изненадил саканата пред домот за стари лица за годишнина - вистинската љубов е посилна од пандемијата (фото)

Боб и Ненси првпат после речиси 70 години морале да ја поминат годишнината од брак одвоено. Боб ја посетува Ненси редовно во домот за стари лица, но заради корона вирусот, домот не дозволува посети.

ljubov-vo-vreme-na-korona-ja-iznenadil-sakanata-pred-domot-za-stari-lica-foto-01.jpg

Сепак, Боб не дозволил ова да го спречи да ја искаже љубовта кон својата сакнаа сопруга па на денот на нивната годишнина дошол пред нејзиниот прозор со честитка „Те сакав 67 години и уште те сакам. Среќна годишнина.“

„Тажен сум затоа што сакам Ненси да е овде со мене, а знам дека не може. Не сакам никој друг освен неа, само таа може да ме истрпи.“

Тие живеат во Конектикат. Иако ова се тешки времиња за целиот свет, Боб и Ненси се вистински пример дека вистинската љубов може да победи сè, па и пандемија.

ljubov-vo-vreme-na-korona-ja-iznenadil-sakanata-pred-domot-za-stari-lica-foto01.jpg

Нивната ќерка, една од трите деца, Лаура вели: „Нашите родители се вистинска инпсирација и ни поставија големи очекувања како треба да изгледа вистинската љубов“.

ljubov-vo-vreme-na-korona-ja-iznenadil-sakanata-pred-domot-za-stari-lica-foto02.jpg

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија 82 години брак Нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле е...

Спонзорирани линкови: