Факти за Аса Акира, една од најпознатите порно актерки - почнала да снима на 19 години, има две деца (фото)

Aса вели дека најголем проблем со луѓето ѝ е тоа што тие мислат дека ако е порно актерка, кон неа не мораат да имаат почит и смеат дури и да ја малтретираат и открива како нејзин млад фан ја зграбил за градите на аеродром, мислејќи дека тоа е во ред затоа што е порно актерка.

ima-milioni-pochnala-na-19-godini-fakti-za-asa-akira-edna-od-najpoznatite-porno-akterki-01.jpg

Аса Акира (36) од САД е една од најпознатите порно актерки во светот, а нејзиното богатство е проценето на 1 милион долари.

Факти за Аса Акира:

Висока е 157 сантиметри, родена е на Менхетн од родители со јапонско потекло, но на 9 години со нив се преселила во Токио поради работата на татко ѝ, а на 13 повторно се вратиле во САД.

ima-milioni-pochnala-na-19-godini-fakti-za-asa-akira-edna-od-najpoznatite-porno-akterki-03.jpg

Акирa го опишува своето детство како „совршено нормално“.

ima-milioni-pochnala-na-19-godini-fakti-za-asa-akira-edna-od-najpoznatite-porno-akterki-06.jpg

Како тинејџерка работела како касиерка во книжарница.

ima-milioni-pochnala-na-19-godini-fakti-za-asa-akira-edna-od-najpoznatite-porno-akterki-02.jpg

Кариерата во порно индустријата ја започнала на 19 години, а има низа награди за нејзините изведби.

ima-milioni-pochnala-na-19-godini-fakti-za-asa-akira-edna-od-najpoznatite-porno-akterki-08.jpg

Во 2013-та го направи и своето режисерско деби во индустријата на филмовите за возрасни.

ima-milioni-pochnala-na-19-godini-fakti-za-asa-akira-edna-od-najpoznatite-porno-akterki-11.jpg

Вистинското име ѝ е Аса Такигами, а уметничкото Акира е од лик од аниме филм.

ima-milioni-pochnala-na-19-godini-fakti-za-asa-akira-edna-od-najpoznatite-porno-akterki-09.jpg

Повеќе факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Порно актерката Шери Девил за темната страна на индустријата: „Ретко кој издржува повеќе од 5 години... „Си ја сакам работата, но никого не охрабрувам да влезе во тој свет. Нема процен...
„Работев напорно да ослабам, сега не сакам ниту да помислам да забременам и да добијам стрии“ „Самата помисла дека ќе добијам стрии и дека ќе се здебелам ме одвраќа од намера...
Пар доби близначиња со различна боја на кожата: „Луѓето не ни веруваат дека се близнаци“ Шантел и Ештон од Англија имаат родители од различни раси, па добиле близнаци со...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg